Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

В Аграрному фонді України очікуються чергові зміни

28 09:58:00.06.2013

Найближчим часом в Аграрному фонді України очікуються чергові зміни. З бюджетної установи його пропонують реформувати у фінансову установу. Таким чином автор законопроекту «Про внесення змін до статті 9 Закону України» Про державну підтримку сільського господарства України (№ 2916 від 23.04.13 р.) нардеп Олег Царьов збирається нівелювати цінове коливання на споживчих ринках.

На думку парламентарія, введення його законодавчої ініціативи перетворить Аграрний фонд на так званий ціновий регулятор, який у разі потреби зможе нарешті використовувати недержавні кошти. До того ж, страхування об'єктів державного цінового регулювання, у свою чергу, дозволить уникнути убитков.Согласно зазначеної статі закону, Аграрний фонд є державною спеціалізованою установою , уповноваженим Кабміном проводити цінову політику в агросекторі економіки України шляхом здійснення фінансових чи товарних інтервенцій на аграрному ринку. Він формує державний інтервенційний фонд об'єктами державного цінового регулювання та здійснює закупівлю послуг, пов'язаних з комплексом заходів із зберігання, перевезення, переробки та страхування об'єктів державного цінового регулювання .

Відповідно до статті 4 Закону України «Про акціонерні товариства», акціонерами визнаються фізичні і юридичні особи, а також держава в особі органу, уповноваженого управляти державним майном, або територіальна громада в особі органу, уповноваженого управляти комунальним майном, які є власниками акцій общества.Как наголошується в пояснювальній записці до законопроекту, внесення запропонованих змін до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» дозволить Аграрному фонду ефективно реалізовувати і проводити цінову політику в агропромисловому секторі економіки в межах, визначених законодавством, виконувати від імені держави функції кредитора на період дії режиму заставних закупівель окремих об'єктів державного цінового регулювання, виконувати бюджетні програми, визначені законом про Державний бюджет України на відповідний рік, формувати державний інтервенційний фонд об'єктів державного цінового регулювання для здійснення товарних та фінансових інтервенцій на організованому аграрному ринку, а також реалізовувати інші заходи

«. За словами міністра аграрної політики і продовольства України Миколи Присяжнюка, нині наша держава активно долучилася до фінансової допомоги аграріям через механізм форвардних закупівель Аграрного фонду та Державної продовольчо-зернової корпорації України. У своїй доповіді з трибуни парламенту він також поінформував нардепів про роботу Аграрного фонду в цьому напрямку. За словами міністра, цього року фонд направив сільгоспвиробникам шляхом укладання угоди на форвардні поставки продовольчої пшениці більше мільярда гривень. Продовжує фінансування аграріїв через механізм форвардних закупівель і Державна продовольча зернова корпорація. »На сьогоднішній день укладено угод на 310 т зерна і направлено більше 150 млн. грн. для сільгоспвиробників. Ця робота триває.

Продовольча зернова корпорація до кінця весни профінансує аграріїв в обсязі 4 млрд. гривень , - говорить Присяжнюк. Він зазначив, що в бюджеті поточного року на підтримку розвитку підприємств АПК передбачено 8,1 млрд. грн., 2 млрд. з них - Аграрному фонду на формування резерву продовольчого зерна, щоб держава могла не превентивними методами, а економічною інтервенцією стабілізувати і фізичну потребу зерна на внутрішньому ринку, і ценовую.Указанний документ, в першу чергу, підвищити ефективність реалізації цінової політики в агропромисловому секторі економіки. А це може бути досягнуто тільки в результаті реформованої діяльності Аграрного фонда.По прогнозами експертів, законопроект Олега Царьова аграрному сектору економіки не завадить, а навпаки, допоможе Аграрному фонду оперативно і ефективно здійснювати свої функції з фінансових і товарних інтервенцій.

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове