Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

USDA знижує оцінки виробництва зернових в ЄС у 2009/10 МР

20 14:20:00.07.2009
USDA знижує оцінки виробництва зернових в ЄС у 2009/10 МРЗгідно з оновленим даними FAS USDA, врожай зернових у країнах ЄС-27 в поточному сезоні складе 285 млн. тонн, що на 28 млн. тонн нижче рекордного показника минулого року та на 5,5 млн. поступається даними попереднього прогнозу. Основною причиною зниження оцінок є несприятливі погодні умови. Так, у зерновому поясі Центральної та Східної Європи засушливий квітні змінився надмірно дощовою погодою у травні та червні цього року, що негативно позначилося на стані посівів.

Зокрема, прогноз валового збору пшениці в Євросоюзі в сезоне-2009/10 було знижено на 3 млн. тонн - до 135 млн. тонн. При цьому очікується, що в Угорщині, Румунії та Іспанії виробництво зернової істотно скоротиться, однак перспективи високого врожаю у Франції дозволять трохи компенсувати зазначені втрати.

Урожай ячменя в Іспанії у поточному сезоні також буде нижча, що спричинить за собою зниження загальних показників виробництва. Так, валовий збір зернових в Євросоюзі знизиться на 3 млн. тонн - до 61 млн. тонн.

Загальний обсяг виробництва кукурудзи в країнах ЄС-27 оцінюється на рівні 56,5 млн. тонн. При цьому перспективи високого врожаю кукурудзи характерні для Західної Європи, у той час як в Центральній та Східній Європі недавнє погіршення погодних умов може призвести до зниження обсягів виробництва зернової.

Додамо, що запаси зернових в Європі будуть не настільки значними, як очікувалося раніше, однак все-таки нададуть тиск на ціни нового врожаю зернових. При цьому обсяги виробництва зернових у новому сезоні залишаться досить суттєвими, що може зажадати від Єврокомісії прийняття певних заходів для регулювання ринку, зокрема проведення інтервенцій.
Джерело:   АПК-Інформ
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове