Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Україна з середини травня зможе відновити експорт пшениці - Присяжнюк

23 10:38:00.04.2013

Україна після 10 травня може відновити експорт пшениці, припинений в кінці минулого року. Про це 22 квітня повідомив виданню Forbes міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.

За його словами, формально дозвіл на відновлення поставок буде оформлено протокольним рішенням Ради експортерів. На поточному тижні, за словами міністра, в Мінагропроді відбудеться нарада з трейдерами, на якому обговорюватиметься питання відкриття експорту та обсяг поставок. «Зустріч планувалася на минулому тижня, але була перенесена через графік міністерства, можливо, у зв'язку з підготовкою до години уряду в парламенті, який пройшов в 19 квітня», - пояснив генеральний директор Української зернової асоціації Володимир Клименко.

За його словами, експортувати, швидше за все, можна буде тільки зерно з Аграрного фонду України у межах певного ліміту. У початку 2013 р. уряд вже виставляло на відкриті торги 300 тис. тонн пшениці з фонду, 75% якої було куплено. Цього разу дозволений до експорту обсяг зерна учасники ринку також зможуть придбати на аукціоні на Аграрній біржі.

«Нас цей сценарій влаштовує, до організації минулих торгів у нас нарікань не було. Всі, хто виявив бажання придбати пшеницю на експорт, мали можливість це зробити », - зазначив В.Клименко. Представник Аграрної біржі України підтвердив виданню, що збільшення лімітів експорту пшениці - в планах уряду, проте уточнив, що доручення розпочати підготовку до аукціону з Мінагропроду поки не надходило.

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове