Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Саранча готується знищити врожай казахстанських фермерів

21 16:50:00.05.2013

За прогнозами республіканського методичного центру фітосанітарної діагностики і прогнозів, в поточному році передбачається поширення особливо небезпечних шкідливих організмів на площі понад шість мільйонів гектарів.

З метою недопущення масового поширення саранових на проведення комплексу заходів з республіканського бюджету виділено 1,8 мільярда тенге, пише на сайті Літер Сакташ Хасен, голова комітету державної інспекції в агропромисловому комплексі Міністерства сільського господарства РК, передає ІА «Казах-Зерно» . Також з республіканського бюджету на 2013 рік додатково виділено 116 мільйонів тенге.Все ці кошти призначені на закупівлю пестицидів та інсектицидів, хімічну обробку, зберігання і транспортування. Крім того, є запас лабораторно-перевірених препаратів, що залишився з минулого року, його буде достатньо для площі в 870 тисяч гектарів.

Також вже відомі авіакомпанії, які надаватимуть послуги з обробки території. Минулий рік показав, що боротьба проти комах повинна бути під постійним жорстким контролем. У зв'язку з посухою і переходом шкідника з одиночної в стадну форму в Алматинської, Західно-Казахстанської, Актюбінської, Костанайської областях відзначалося навала Пруса. Цього року холодна погода допомагає уникнути навали сарани. Часті дощі, вологість, холод ведуть до знищення до тридцяти відсотків личинок шкідника. Крім цього, велика рослинність призведе до того, що сарана не почне сильно мігрувати і служби зможуть більш ефективно застосовувати фітопрепарати.

У боротьбі з шкідниками всі засоби хороші. Величезну допомогу внесуть спостереження людей, професія яких має роз'їзний характер. Це табунники, рибалки, скотарі, геологи, шофери-далекобійники. Однак актуальним залишається питання боротьби з нестадних сарановими, які при масовому поширенні заподіюють такої ж шкоди, як і їх стадні побратими. Основними місцями проживання нестадних саранових є природні пасовища і сіножаті, які знаходяться поруч з посівами сільськогосподарських культур. У цьому зв'язку в 2010 році були внесені зміни і доповнення до законодавства країни, що передбачають виділення коштів на боротьбу з шкідниками з місцевого бюджету.

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове