Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Французькі виробники фруктів і овочів повернуть субсидії

05 11:41:00.08.2009
Французькі виробники фруктів і овочів повернуть субсидіїУряд Франції на вимогу Європейської комісії вирішив стягнути зі своїх виробників фруктів і овочів близько EUR500 млн., які були надані їм у період з 1992-го по 2002 р. Французькі фермери повинні відшкодувати отримані ними субсидії в розмірі EUR338 млн., а також відсотки і штрафи, які можуть скласти EUR100-150 млн.

Європейська комісія у січні зажадала повернення французькими фермерами отриманих ними субсидій, а також стягнення штрафів, у зв'язку з тим, що субсидування фермерів було визнано порушенням Францією європейського законодавства про захист вільної конкуренції.

Крайній термін для прийняття урядом Франції рішення з цього питання закінчився минулого тижня. Влада Франції вирішила виконати січневе рішення Європейської комісії, зіпсувати відносини зі своїми фермерами, але не конфліктувати з Європейським союзом.

Міністр сільського господарства Франції Бруно ле Мер заявив, що влада почне збирати гроші з фермерів у вересні, оскільки Брюссель вимагає повернення коштів до січня 2010 р. При цьому французька влада обіцяє всіма засобами пом'якшити для фермерів наслідки виконання вимог Європейської комісії. Пан ле Мер обіцяє, що уряд Франції врахує фінансове становище і платоспроможність кожного фермерського господарства, щоб повернення субсидій не привело його до руйнування і припинення бізнесу.

Французький уряд вже подав апеляцію на розмір суми, що вимагається Брюсселем. Міністр сільського господарства Франції Бруно ле Мер повідомив, що Париж в ході переговорів з Брюсселем спробує знизити суму, що підлягає поверненню. За словами міністра, переговори будуть вестися за всіма пунктами і насамперед про точну суму, оскільки «частина коштів була надана на абсолютно легальних підставах». «Я сподіваюся, що в кінцевому підсумку нам вдасться зменшити загальну суму боргу», - говорить пан ле Мер.

У свою чергу, французькі фермери стверджують, що від рішення про стягнення субсидій, які за визначенням є безоплатною фінансовою допомогою, постраждає їх бізнес в умовах глобальної економічної кризи. Багато з них говорять про те, що відмовляться повертати субсидії. Один із представників французької фермерського профспілки заявив, що питання про повернення коштів «навіть не повинне підніматися», і просив пояснити, «як це можливо в умовах кризи, що вплинула на виробництво овочів і фруктів». Президент французької агроекономіческой федерації Fedecom Франсуа Лафіт стверджує, що фермери не зможуть повернути державі звану суму.

Керівник одної з садівничих профспілок на півдні Франції Лоран Дюкюртіль заявив, що Франція вже може готуватися до масових протестів. Останні подібні акції французьких садівників відбулися минулого тижня: в п'ятницю, 31 липня, неподалік від французько-іспанської кордону протестуючі палили покришки поруч з купою персиків і роздавали фрукти автомобілістам - вимагаючи обмеження імпорту персиків з Іспанії. У вівторок фермери заблокували дорогу поряд з кордоном з Іспанією, не пропускаючи іспанські вантажівки з фруктами.

Субсидії сільськогосподарським виробникам становлять понад 40% бюджету Європейського союзу, або близько EUR 50 млрд. Найбільшим одержувачем сільськогосподарських субсидій є якраз Франція. У 2008 р. субсидії французьким фермерам склали близько EUR 9 млрд., або близько 20% всіх сільськогосподарських виплат в ЄС. За даними Європейської комісії, в 2007 р. фермери Франції отримали субсидій на EUR 9, 1 млрд., на другому місці - Іспанія (EUR5, 9 млрд.), на третьому - Німеччина (EUR5, 6 млрд.). Далі йдуть Італія (EUR5 млрд.), Великобританія (EUR4 млрд.) і Греція (EUR2, 6 млрд.).

Найбільшими одержувачами аграрних субсидій у ЄС є не фермери, а переробники. У списку великих сільськогосподарських компаній ЄС, які отримують субсидії на суму понад EUR1 млн., з Італії - 180 одержувачів, з Іспанії - 165, з Франції - 142, з Нідерландів - 47, з Бельгії - 22, з Ірландії - шість. Серед одержувачів аграрних субсидій лідирують компанії з виробництва цукру, в зв'язку з тим, що в ЄС реалізується реформа галузі та цукрові компанії отримують доплату за стримування перевиробництва.
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове