Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Завдяки Європі в Казахстані зростає популярність соняшнику

11 13:37:00.06.2009
Завдяки Європі в Казахстані зростає популярність соняшникуУ Казахстані зростає популярність соняшнику, в тому числі і серед растеніеводов, і в цьому чимала заслуга всесвітньої продовольчої організації - ФАО та Європейського банку реконструкції та розвитку.

Казахстан значну частину споживаного соняшникової олії імпортує, оскільки вирощувати соняшник тут важко - з-за недостатніх опадів врожайність невисока. І от завдяки ФАО та ЄБРР у північно-західних областях Казахстану буде зроблена спроба впровадити нові гібридні насіння в Актюбінской і Уральської областях. Крім цього будуть підготовлені фахівці.

За повідомленням ФАО, з 2005 по 2007 рік ЄБРР надав позику філії компанії Savola Group на суму в $ 26 млн для розвитку відповідної бази для виробництва соняшникової олії в Актюбінской області. Ще зовсім недавно площі соняшнику в області становили 5 тис. га. Це не могло забезпечити потреби компанії, яка інтенсивно нарощує тут потужності з виробництва рослинних олій. Компанія ініціювала цілий ряд програм.

До починання вдалося підключити уряд Японії. З 2007 року через Інвестиційний фонд ФАО місцевих аграріїв навчають користуватися новими насінням і по-новому вирощувати соняшник.

Польові випробування почалися через рік для того, щоб селяни самі переконалися, які врожаї дають гібридні сорти соняшнику і як почуває себе рослина в різних кліматичних умови.

Були залучені експерти з Франції, точніше, з межпрофессіональной асоціації AGROPOL / CETIOM. Вони пояснювали, як треба правильно висаджувати соняшник, як вносити добрива, боротися з бур'янами, як збирати врожай.

Представники ФАО висловлюють сподівання, що пройшли перепідготовку селяни зможуть різко підвищити ефективність вирощування соняшника.

У 2008 році площі соняшнику в Казахстані значно збільшилися. В той же Актюбінской області під цю культуру виділено 24 тис. га замість колишніх 5 тис. Багато в чому це пояснюється високими цінами на рослинні олії. А якщо вести мову про всій республіці, то в 2007 році <соняшниковою> площі становили 365 тис. га, а через рік - вже 570 тис. га. Це 60% всіх площ олійних культур в Казахстані.

Довідка:

Казахстан - традиційно зернова республіка, але останнім часом зростає виробництво олійних культур. З 2005 по 2008 рік площі під олійними збільшилися з 667 тис. га до 875 тис. га, або більш ніж на 30%. З них 60% площ займає соняшник.

Попит на олію рослинну оцінюється в 135 тис. тонн (9 кг на душу населення). Власне виробництво забезпечує 70% потреб в олії. Решта - імпорт, насамперед з Росії.

Виробництво рослинних олій швидко розвивається і вже перевищило рівень радянського періоду. У країні функціонують понад 300 фірм з переробки олійних культур. У рік вони виробляють 190 тис. тонн рослинного масла. Проблемою залишається забезпечення сировиною. Більше 25% соняшникової олії виробляється з імпортної сировини.
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове