Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Затверджено порядок використання коштів стабфонду в АПК

25 11:39:00.05.2009
Затверджено порядок використання коштів стабфонду в АПККабінет міністрів України затвердив порядок використання в 2009 р. коштів стабілізаційного фонду для здешевлення кредитів, фінансування інвестиційних проектів та підтримки окремих проектів в агропромисловому комплексі.

Про це говориться в постанові Кабміну від 13 травня 2009 р. № 463, опублікованому на офіційному сайті уряду.

Згідно з документом, бюджетні кошти виділяються в розмірі 1606,438 тис. грн. Зокрема, кошти виділяються на здешевлення кредитів підприємств агропромислового комплексу в сумі 800 млн. грн., У тому числі 120 млн. грн. - Для здешевлення кредитів, залучених для реалізації інноваційних проектів, які пройшли державну реєстрацію в установленому законодавством порядку. При цьому бюджетні кошти, передбачені для здешевлення кредитів, направляються підприємствам агропромислового комплексу на здешевлення кредитів, залучених ними в поточному році, зокрема для придбання складної сільськогосподарської техніки виключно вітчизняного виробництва.

Також кошти виділяються для підтримки таких проектів в агропромисловому комплексі: бюджетна тваринницька дотація та державна підтримка виробництва продукції рослинництва - 642,62 млн. грн., З них для підтримки виробництва продукції тваринництва у відповідності з постановою КМУ від 1 березня 2007 р. № 348 " Про затвердження порядку використання в 2007 р. коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку тваринництва "- 202,62 млн. грн., для виплати бюджетної тваринницької дотації за вирощений і проданий на забій у 2009 р. молодняк ВРХ - 190 млн. грн. і для підтримки виробництва продукції рослинництва (часткова компенсація сільськогосподарським товаровиробникам витрат на посів ярих культур цукрових буряків, льону-довгунця) - 250 млн. грн.

Крім того, виділено на господдержку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів 90 млн. грн.; Проведення державних виставкових заходів у сфері агропромислового комплексу - 9 млн. грн.; Оздоровлення і відпочинок дітей працівників АПК - 10 млн. грн.; Господдержку сільськогосподарської дорадчої служби - 5 млн . грн.

Виділено кошти на погашення кредиторської заборгованості, яка виникла в 2008 р. Зокрема за такими бюджетними програмами, як часткова компенсація складної сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва - 2,642 млн. грн.; Здешевлення вартості страхових премій (внесків), фактично сплачених суб'єктам аграрного ринку, -- 12,176 млн. грн.

Бюджетні кошти виділяються на поворотній основі в розмірі 593,562 млн. грн. для підтримки окремих проектів в агропромисловому комплексі, зокрема, для заходів по операціях фінансового лізингу вітчизняної сільськогосподарської техніки - 393,562 млн. грн.; надання кредитів фермерським господарствам - 200 млн. грн.

Використання бюджетних коштів за не передбачений в даному Порядку напрямками здійснюється після затвердження Кабінетом Міністрів України відповідного порядку.

Згідно з документом, Мінагрополітики спрямовує бюджетні кошти на реєстраційні рахунки розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня.

Бюджетні кошти не виділяються суб'єктам господарювання, які визнані банкрутами, стосовно яких порушено справу про банкрутство, проводиться санація, що реорганізується або ліквідуються.

Після закінчення бюджетного періоду залишки бюджетних коштів, які враховуються на рахунках головного розпорядника бюджетних коштів за станом на 1 січня відповідного року по певній бюджетною програмою, повертаються в Стабілізаційний фонд.
Джерело:   АПК-Інформ
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове