Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Забезпечувати Пекін електрикою будуть кури

05 00:00:00.05.2009
Забезпечувати Пекін електрикою будуть куриКитайська компанія-виробник яєць вирішила оптимізувати процес виробництва з користю для економіки. Компанія побудувала поблизу столиці КНР електростанцію, що працює на курячому посліді. Подібні станції в майбутньому планується відкрити і в інших великих містах Китаю.

ТЕС здатна щорічно виробляти 14,6 тисяч МВт електрики - це вистачає, щоб забезпечити струмом близько 10 тисяч квартир. Для цього щорічно використовується 80 тисяч тонн посліду від трьох мільйонів курей, повідомляє Синьхуа.

Принцип роботи "курячих ТЕС" досить простий: генератори як паливо використовують горючий метан, який у великих кількостях виділяється з курячого посліду.

За подібним принципом в КНР будуються і електростанції, що працюють на коров'ячому посліді. Зокрема, в 2007 році в комерційну експлуатацію були здані подібні енергопровідні потужності, в місті Хух-хото.

Проект вартістю 45 мільйонів юанів здійснений найбільшим в КНР виробником молока - корпорацією "Мен-ню". Станція потужністю 1,36 Мвт отримує паливо з місцевих корівників: щодня звідти постачають 3 тисячі тонн гною.

Інша аналогічна ТЕС зводиться поблизу міста Мааньшань. Щодня вона проводитиме 22 тис Квт/ч електрики.

Електростанції, які працюватимуть на метані, що виділяється з коров'ячого посліду, будує і інший великий виробник молока - корпорація "І-лі". За розрахунками експертів компанії, кожен з генераторів, що працюють на такому незвичайному паливі, дозволить економити до 3 тисяч тонн вугілля в рік.

Біологи стверджують: дефіциту палива для таких електростанцій спостерігатися не буде. Доросла корова в рік проводить кількість гною, з якого виділяється 110 кілограмів метану. Світове поголів'я корів налічує 1,2 мільярда одиниць, тобто щорічно вони проводять 132 мільйони тонн метану.

Крім того, цикл виробництва електростанцій, що працюють на посліді, є практично безвідходним: відпрацьоване паливо використовується як добриво.

Відзначимо, що в Україні подібні проекти часто викликають тільки саркастичні коментарі. Наприклад, Микола Азаров у відповідь на ініціативу уряду щодо використанню біогазу порекомендував всім вставити "гумову грушу в одне місце і збирати біогаз".

В той же час деякі українські фахівці пропонують використовувати як сировину для біогазу буряк і вербу, на крайній випадок - тирсу і солому. Проте використовувати з цією метою "відходи виробництва" курників в Україні ще ніхто не здогадався.
Джерело:   www.newsru.ua
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове