Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

За прогнозами найбільшим експортером зерна у світі стане союз України, Росії та Казахстану

10 15:46:00.06.2009
За прогнозами найбільшим експортером зерна у світі стане союз України, Росії та КазахстануЗерновий пул України, Російської Федерації (РФ) і Казахстану, про створення якого було заявлено 9 червня 2009 р., здатний відібрати у США першість серед світових експортерів пшениці. Так вважає голова аналітичного відділу КУА "Бонум Груп" Олександр Дмитрієв, повідомила 10 червня прес-служба КУА "Бонум Груп".

На думку експерта, на початковому етапі альянс, швидше за все, обмежиться координацією маркетингової політики. Подальша кооперація в галузі виробництва менш імовірна, так як не несе прямої вигоди для України. В єдиному виробничому комплексі вона ризикує закріпитися на правах експортера фуражного зерна, у той час як основні прибутки отримають сусіди - продавці дорогої м'якої пшениці.

А. Дмитрієв вважає, що угода про створення зернового союзу, досягнуте на Всесвітньому зерновому форумі в Санкт-Петербурзі, несе очевидні вигоди для всіх трьох сторін. Колишні конкуренти фактично розділяють ринки збуту, оптимізують маркетингові бюджети і перетворюються на потужну лобістський силу для просування свого товару.

За 10 місяців цього МР (з липня 2008 р. по травень 2009 р.) показники експорту пшениці у сусідів України з СНД були досить високими. Сумарний результат проданого за кордон товару перевищив 31 млн. тонн, з яких на Росію довелося до 16 млн. тонн, Україну - майже 11 млн. тонн, а на Казахстан - трохи менше 5 млн. тонн. Американські ж аграрії, який тривалий час є лідерами світового пшеничного експорту, в нинішньому році планують продати лише 27 млн. тонн. У зв'язку з цим відзначимо, що весь річний експортний ринок пшениці світу складає близько 112-115 млн. тонн. Відповідно учасники зернового пулу навіть з урахуванням двомісячної фори "тримають" його 23-24% і законне в ньому 1 місце.

Відзначимо, що частка трьох країн на світовому пшеничної ринку в останні роки невпинно збільшується. За 2000-2009 рр.. їх сумарний експортний вага зріс майже в 4 рази (з 6% у 2000 р.). Посилення пострадянських країн відбулося "за рахунок" США (за аналогічний термін втратили 8% світового ринку), Австралії та Канади (погіршили позиції на 3% кожна). Переломним став ринок Північної Африки і Близького Сходу (його вага - 25-30% від загальносвітового), який за ці роки в значній мірі переорієнтувався на причорноморського і прикаспійських пшеницю.

Результати могли бути більш вражаючими за умови розширення географії продажів, вважає експерт. Західні експортери до сих пор виступають гегемонії в Африці і Східній Азії, зокрема на ринках таких великих споживачів, як Нігерія або Японія. Поділ пострадянським пулом ринків збуту на три групи допомогло б уникнути взаємної конкуренції і стало початком кінця домінування суперників в "неосвоєних" країнах.

Однак слідом за разделением географії продажів зерновий союз неминуче прийде й до оформлення єдиної лінійки продуктів відповідно до класу і ціною. Від цього виграє, в першу чергу, казахстанська сторона, що спеціалізується на високоякісної м'якої пшениці. Україна ж, в структурі експорту пшеничного якої фураж складає до 45%, лише закріпить нелучшее реноме. "У такій ситуації союз з рівноправною" шведської "сім'ї перетвориться на східний гарем, у якому українську пшеницю чекає участь наложниці з правами" третій - запасний ", - заявив А. Дмитрієв.
Джерело:   АПК-Інформ
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове