Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

З 1 липня Агарний фонд почне закупівлі ячменю за заставними цінами

25 14:17:00.06.2009
З 1 липня Агарний фонд почне закупівлі ячменю за заставними цінамиАграрний фонд України з 1 липня поточного року почне закупівлі ячменю нового врожаю за заставними цінами.

Як передає кореспондент УНІАН, про прийняття відповідного рішення на сьогоднішньому засіданні Кабінету Міністрів повідомила прем'єр-міністр України Юлія ТИМОШЕНКО.

Вона зазначила, що відповідно до документа мінімальна ціна закупівлі однієї тонни ячменю становитиме 1050 грн., А ячмінь нижчого класу буде закуповуватися за відповідно більш низькою ціною.

За словами Ю. ТИМОШЕНКО, такі заходи необхідно вжити у зв'язку з тим, що вже традиційно зернотрейдери після збору врожаю починають масово скуповувати зерно за демпінговими цінами і на сьогоднішній день закуповують ячмінь за ціною 700-800 грн. за тонну. «Як завжди, зернотрейдери руйнують цінову політику на ринку зернових», - сказала вона.

Ю. ТИМОШЕНКО уточнила, що Міністерство аграрної політики буде збирати заявки на закупівлю зерна у сільгосппідприємств, а потім зерно буде придбати за ціною 60% від встановленої. І як тільки ціна ячменя на ринку зерна перевищить мінімально встановлену, сільгосппідприємство зможе продавати його за більш високими цінами, повернувши заставну вартість. Якщо ж такого бажання хазяїн зерна не виявить, то держава доплатить йому 40% вартості.

Як повідомляв УНІАН, Кабінет Міністрів України постановою від 26 лютого 2009 р. № 146 затвердив порядок проведення Аграрним фондом закупівлі зерна, переданого в заставу за надану бюджетну позику в межах режиму державних заставних закупівель зерна. Згідно з документом, Аграрному фонду дозволяється у поточному маркетинговому періоді проводити закупівлю зерна, переданого в заставу Аграрному фонду за надану бюджетну позику в межах режиму державних заставних закупівель зерна, за середньозваженою цінами, які склалися протягом останніх трьох торгових сесій на Аграрній біржі та сертифікованих нею акредитованих товарних біржах на дату ухвалення рішення про закупівлю.

До цього Аграрний фонд не міг викуповувати у аграріїв зерно, яке знаходиться у нього в заставі, раніше 1 червня, коли закінчиться термін дії договору про заставу.

10 березня Ю. ТИМОШЕНКО заявила, що Аграрний фонд України готовий викупити все зерно, яке за заставними цінами передано в Аграрний фонд.

«Я повідомила всіх голів облдержадміністрацій, що ми наповнили грошима Аграрний фонд, і Аграрний фонд готовий викупити все зерно, яке за заставними цінами передано до Аграрного фонду, причому за ринковими, а не мінімальними цінами», - зазначила вона.

За її словами, це дозволить вивільнити додаткові кошти Аграрного фонду. «Плюс ми готові закупити все зерно минулого врожаю в Аграрний фонд з другого по шостий клас, включаючи кукурудзу і ячмінь», - відзначила прем'єр-міністр. За її словами, це дасть можливість направити на посівну додатково близько 2-2,5 млрд. грн.
Джерело:  economics.unian.net
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове