Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Влада має поліпшити ставлення до АПК

16 12:48:00.09.2009
Влада має поліпшити ставлення до АПКДелегати IV з'їзду Аграрної палати України звернулися до Верховної Ради та Кабінету міністрів України з проханням прийняти ряд законодавчих актів для поліпшення становища українських аграріїв.

Як повідомили в прес-службі Аграрної палати України, на думку делегатів, ситуація, яка склалася в українському агропромисловому виробництві, залишається складною.

Зокрема, делегати зазначають, що незважаючи на нарощування певних обсягів виробництва сільськогосподарської продукції, в цілому аграрний сектор працює в умовах "самозабезпечення і самовиживання".

"Відбулося різке скорочення рівня державної підтримки, практично відсутня кредитування життєво важливих програм, невизначеними також є земельні відносини", - йдеться у зверненні Аграрної палати.

Зважаючи на це делегати та учасники з'їзду за дорученням сільських громад трудових колективів України звернулися до Верховної Ради з проханням посприяти прийняттю законопроекту "Про аграрні палати в Україні" № 2084 від 15 лютого 2008 р; невідкладного прийняття законопроектів "Про оптові ринки сільськогосподарської продукції" № 2137 від 27 лютого 2008 та про внесення змін до Закону "Про сільськогосподарську кооперацію", а також законопроекту про внесення змін до Закону "Про кредитні спілки".

Крім того, делегати та учасники з'їзду звернулися до уряду України з проханням збільшити фінансування соціальної сфери сільської місцевості та підтримки виробників; вжити відповідних заходів щодо виконання Державної програми з розвитку сільськогосподарської обслуговуючої кооперації; розробити умови і механізми практичного виконання Державної програми з розвитку гуртових аграрних ринків; розробити моделі інвестиційного партнерства державного і приватного комерційного партнерства в сфері аграрного бізнесу; залучити до участі у виконанні цільових програм громадські організації аграрного спрямування.

"Ми вважаємо, що необхідно спрямувати всі зусилля на об'єднання громадських організацій на селі в один союз із спеціальним статусом, закріпленим окремим законом. Сподіваємося, що цього року таке об'єднання відбудеться, - зазначив президент Аграрної палати України Дмитро Березовський. - Ми впевнені, в Україні , як аграрній державі, повинна існувати самоврядна неурядова організація зі спеціальним статусом, виборними органами і представництвом від усього АПК і села. В організації такої моделі ми пропонуємо використовувати досвід колег - аграрних палат Євросоюзу ".
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове