Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Відновлення податкової підтримки сільгоспвиробників дозволить зменшити вплив кризи на АПК

13 00:00:00.04.2009
Асоціація "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ) вважає продовження податкових пільг для виробників аграрної продукції найбільш вдалим кроком по нівелювання впливу кризи на підприємства агропромислового комплексу.

У 2008 р. податкові пільги були продовжені для сільськогосподарських товаровиробників з прийняттям антикризового закону 31 жовтня 2008 р., а спеціальним законом про подолання кризи в агропромисловому комплексі, який набув чинності 17 березня 2009 року - відновлюється дія пільг і для особистих селянських господарств.

"Мова не йде про корінні полегшення умов роботи для аграріїв, - констатує керівник групи експертів УКАБ Володимир Лапа, - але зроблено дуже важливий крок, адже податкова підтримка тепер не обмежена в часі і аграрії можуть прогнозувати умови роботи на середньострокову перспективу. На жаль, довелося чекати кризи, щоб було прийнято таке рішення, але його важливість важко переоцінити, враховуючи істотне скорочення обсягів прямої державної підтримки аграріїв ".

В УКАБ вважають, що внесені законодавчі зміни по суті лише відновлюють умови оподатковування аграріїв попереднього року, і, виходячи з цього, антикризовими їх можна назвати досить умовно. На цьому тлі вкрай необхідно прискорити фінансування програм державної підтримки.

"Україна показує приклад своєрідного економічного ноу-хау, а саме зменшує обсяги державної підтримки реальних секторів економіки під час кризи, - зазначає президент УКАБ Алекс Ліссітса. - Тому дуже важливо, щоб ті кошти, які передбачені в бюджеті на підтримку АПК (у тому числі кошти стабілізаційного фонду), надходили аграріям в строки, коли вони найбільше потрібні, а саме при формуванні основи майбутнього врожаю ".

УКАБ розраховує, що перші вдалі рішення по нівелювання впливу кризи на агропромисловий комплекс будуть закріплені подальшими практичними кроками в цьому напрямку.
Джерело:  АПК-Информ
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове