Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Від Мінагрополітики надійшла ініціатива скасування ліцензування імпорту м'яса

10 15:21:00.06.2009
Від Мінагрополітики надійшла ініціатива скасування ліцензування імпорту м'ясаМіністерство аграрної політики пропонує скасувати введене на початку 2009 р. ліцензування імпорту м'яса.

"Ми наполягаємо, щоб процедура ліцензування було скасовано. Вона в такому вигляді нікому не потрібна, ринок таким чином не регулюється, а дерегуліруется", - сказав міністр аграрної політики Юрій Мельник на прес-конференції в Києві 9 червня.

Він вважає, що ліцензування імпорту м'яса не виконує свою основну функцію забезпечення збалансованого пропозиції на цьому ринку.

Міністр висловив обурення тим фактом, що Міністерство економіки тільки за 4 місяці ц.р. видало ліцензії на імпорт 4 млн. тонн м'яса, що складає майже дворічну потреба України в цій продукції.

"Як міг центральний орган виконавчої влади, який відповідає за економіку країни в цілому, за складання та ведення балансів, видати ліцензії за 4 місяці на імпорт 4 млн. тонн м'яса?" - Здивувався Ю. Мельник.

Як повідомлялося, Ю. Мельник відзначив, що всього за 5 місяців п.р. Україна імпортувала близько 140 тис. тонн м'яса, у тому числі в травні був зареєстрований рекордний з початку цього року ввезення цієї продукції - 42 тис. тонн, тоді як у попередні місяці він становив 28-32 тис. тонн.

За словами міністра, істотний наплив імпортного м'яса, часто низькосортних і дешевого, дестабілізує внутрішній ринок.

Ю. Мельник переконаний, що Україні необхідно найближчим часом вжити низку заходів для врегулювання ситуації. Міністр, зокрема, вважає за необхідне введення державних стандартів на м'ясопродукти, заборона імпорту м'яса та м'ясопродуктів з непроінспектірованних Україною підприємств, поновлення дії додаткової 13% мита на ввезення м'яса.
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове