Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Верховна Рада прийняла закон про державне цінове регулювання ринку сільськогосподарської продукції

04 13:56:00.06.2009
Верховна Рада прийняла закон про державне цінове регулювання ринку сільськогосподарської продукціїВерховна Рада прийняла закон № 2375 "Про внесення змін до закону України" Про державну підтримку сільського господарства України "(щодо удосконалення механізмів державного цінового регулювання ринку с / г продукції, страхування ризиків с / г виробництва та впровадження заходів по відновленню тваринництва і реалізації соціальних програм на селі).

Закон передбачає встановлення на об'єкти цінового держрегулювання мінімальних і максимальних интервенционной цін.

Мінімальна интервенционная ціна встановлюється з урахуванням среднеотраслевих нормативних витрат виробництва, мінімального рівня прибутку, кон'юнктури на внутрішньому та зовнішньому ринках за методикою, розробленою Кабміном.

Максимальна ціна визначається з урахуванням індексу споживчих цін, індексу цін виробників за відповідний період цінового держрегулювання і кон'юнктури на внутрішньому та зовнішньому ринках за методикою, розробленою Кабміном.

Аграрний фонд може здійснювати купівлю / продаж об'єктів цінового держрегулювання, не пов'язану з ціновими госрегулирование за цінами, які не повинні бути вище / нижче 20% максимальної / мінімальної интервенционной ціни.

Законопроект передбачає положення, згідно з яким, виробник сільгосппродукції зобов'язаний попередньо укладати договір страхування за умови отримання банківського кредиту на виробництво сільгосппродукції або на придбання основних засобів, якщо відсотки за кредитом частково або повністю зменшуються за рахунок бюджету (або кредит отриманий під гарантію держави).

Договір укладається за правилами комплексного або індексного страхування.

Фонд аграрних страхових субсидій замінюється Держагентство з управління сільгоспризиків.

Згідно з документом, вводиться кредитна субсидія для довгострокових кредитів терміном до 60 календарних днів. Розмір субсидії в нацвалюті - облікова ставка НБУ, що діє на дату нарахування відсотків; в інвалюті - 6% річних.

Об'єктами державного цінового регулювання на 2008/09м.г. визначені пшениця, ячмінь, кукурудза, жито, цукор і насіння соняшнику.
Джерело:   Експресінформ
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове