Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Важкі часи для імпортної свинини

15 14:09:00.06.2009
Важкі часи для імпортної свининиТретій тиждень поспіль продовжує знижуватися вартість ф'ючерсів на пісну свинину. Так, з початку минулого тижня котирування липневого контракту знизилися більш ніж на 6%, в понеділок, під час закриття сесії ціна складала 0,619 доларів за фунт або 1511,5 доларів за тонну, повідомляє сайт BFM.RU.

У загальній складності з середини травня ціна на свинину впала на 11%. Як вважають експерти м'ясного ринку, головний фактор падіння в попередні торгові сесії пов'язане з побоюваннями з приводу можливого скорочення експорту свинини в Мексику. Приміром, на ринок вплинула новина про те, що мексиканська митна служба посилила контроль м'яса, ввезеного із США, і тим самим спровокувала черговий виток продажу на ринку, то є більше стала закуповувати в інших країнах. За даними митної служби Мексики, в березні вона купила у США 67,6 мільйонів фунтів свинини, що на 65% вище минулорічного рівня, а в наступні місяці цей показник значно знизився. Як вважають аналітики, на котирування м'ясних ф'ючерсів серйозний тиск надали і ціни на комбікорми, які, як очікується, будуть рости в ближайшее время. Підтвердження цього прогнозу ще більше знизить рентабельність свинарських ферм.

Як розповів BFM.ru співвласник компанії «Димова» Єгор Дуда, ціна ф'ючерсів на біржі не впливає на російський м'ясний ринок. «Ми відштовхується від ціни контракту, яку формується не біржові ф'ючерси, а імпортери, у яких, у свою чергу, квоти, а отже, саме вони приймають рішення: піднімати ціну або знижувати». Також Єгор Дуда відзначив, що хвилювання, пов'язані з вірусом А/H1N1 або, як його спочатку називали, вірусом «свинячого грипу», вляглися і, судячи з продажу продукції компанії, зниження споживання немає.

З ним погоджується генеральний директор Інституту аграрного маркетингу (ІАМ) Олена Тюріна, яка також додала, що за минулий період зростання цін на імпортну продукцію і так залишався мінімальним. При цьому ціни на російський продукт ростуть, і зростає попит саме на російську свинину. «У меншій мірі це пов'язано зі штамом A/H1N1. Швидше за все, впливає збільшення пропозиції більш якісної свинини від російських великих виробників, які зараз виходять на планові потужності. Крім того, знижуються обсяги імпорту і, відповідно, збільшується частка російської продукції на вітчизняному ринку ». За даними ІАМа, в середньому по році частка імпорту становила близько 27%, а зараз - близько 20%.

Нагадаємо, на початку квітня штам А/H1N1 був діагностований у чотирирічного хлопчика в мексиканському місті Ла-Глорія. До 26 квітня Россільгоспнагляд ввів заборону на ввезення свинини з регіонів, де було зафіксовано спалах «свинячого грипу». Був заборонений провезення на територію Росії свинини з Мексики, Іспанії та Канади, а також з американських штатів Техас, Каліфорнія і Канзас. Зокрема, під заборону потрапило м'ясо та м'ясна продукція, які не пройшли термічної обробки. США, Мексика та Канада у зв'язку з дедалі збільшується списком американських штатів та країн, ввезення продукції яких був заборонений в Росію і ряд інших країн, що виявляють невдоволення та закликали не погіршувати торговельні відносини, знявши обмеження на ввезення свинини. Зокрема, Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) заявляла, що вірус A/H1N1 не передається через їжу. Проте російська сторона була непохитна і заради безпеки своїх громадян своїх рішень не скасовувала. З плином часу обмеження по ввозу були все-таки частково скасовані. А кілька днів тому служба ветеринарного та фітосанітарного нагляду дозволила поставки всіх видів м'яса, крім свинини, з американських штатів Арізона і Каліфорнія у зв'язку зі стабілізацією епізоотичної та епідемічної ситуації з вірусу грипу АH1N1. Ще через пару днів Россільгоспнагляд у зв'язку зі стабілізацією обстановки в Іспанії вважав можливим скасувати раніше введені обмеження на постачання з цієї країни живих свиней, свинини та продуктів її переробки, що не пройшли термічну переробку. Про це йдеться в опублікованих матеріалах на сайті відомства.

«Добре, що в Росії побудовані і продовжують будуватися свинокомплексы, завдяки яким країна, в принципі, не потребує імпортної свинини. Якщо б зараз російське виробництво було на рівні шестирічної давнини, ринок постраждав б набагато серйозніші », - прокоментував ситуацію пройдений Єгор Дуда.

Про те, що в імпортної свинині Росія не потребує, нещодавно заявив і віце-прем'єр Віктор Зубков. Згідно з його прогнозами, до 2012 року Росія практично припинить імпорт свинини. Для здійснення планів, на думку віце-прем'єра, всередині країни зростання обсягів виробництва має становити 200 тисяч тонн щорічно.

«Якщо врахувати результати інвестпрограм 2006-2007 років - прогноз абсолютно об'єктивний. Але варто зазначити, що зростання виробництва на початку року сповільнився, а деякі проекти заморозили из-за проблем з фінансуванням. Частина компаній не змогла купити племенной худобу із-за неотримання чергового кредитного траншу », - прокоментувала Олена Тюріна

На думку представника виробників м'ясної продукції Єгора Дуди, прогноз Зубкова цілком реальний, хіба що термін можна для подстраховки зрушити на 2015-2016 роки. «Державна підтримка зараз величезна і на федеральному рівні та на місцях. Головне, щоб не виникло тотального контролю виробників, а також картельних змов, щоб ми не виявилися заручниками ситуації, коли в державі всього 3-4 агрохолдингів, які встановлюють ціни по всій країні ».

На думку співрозмовника BFM.ru, скорочення імпорту - хороший крок і для виробників, і для економіки країни. «По-перше, стане куди коротше логістичне« плече ». Поки ж свинина «пливе» близько 2 місяців, а крім того, вона заморожена. По-друге, власне виробництво дозволяє внутрішнім законодавством контролювати якість застосовуваних кормів, а значить і виробленого м'яса ».
Джерело:   agronews.ru
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове