Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

В українських виробників хмелю проблеми зі збутом продукції

10 13:12:00.09.2009
В українських виробників хмелю проблеми зі збутом продукціїУкраїнські виробники хмелю мають проблеми зі збутом, вони ще не продали 126 т торішнього врожаю. Варто відзначити, що вітчизняні аграрії виробляють лише 15% від потреби українського ринку. Головним споживачам - пивоварам - потрібно 6 тис. т на рік. Хмелярі пояснюють: власники більшості пивоварних заводів - іноземці, вони купують закордонний хміль.

Як повідомляє агроном асоціації хмелярів України В. Ковальчук, зараз під хмелем трохи більше 1,0 тис. га. Урожай - 900 т шишок. У 80-х роках в Україні хмелем було засаджено 10 тис. га. Щорічно збирали по 8 тис. т. П'ята частина повністю покривала внутрішні потреби. Все інше - експортували.

З 1991 по 2005 р.р. площі насаджень зменшилися в сім разів. Збільшуються площі почали лише з 2007-го. Зараз хміль вирощує 70 господарств, 4 з них - державні. Врожайність - в середньому по 10 ц / га. У кращих господарів по 25, є й такі, що лише 4 знімають. Якість нашого хмелю - переконує агроном - нічим не гірше імпортного, а може і краще.

"В Україні вирощують сорти виключно української селекції. Наш хміль за якістю краще. Наші сорти мають прекрасний смак, в них співвідношення альфа кислоти до бета кислоті оптимальне: 1 до 1,33, з таким співвідношенням можна зварити гарне справжнє пиво", - пояснює В . Ковальчук.

"Сорти наші, але техніку для обробки доводиться купувати за кордоном", - відзначає фахівець. В. Ковальчук зазначає, що зараз більшість техніки, що під час руху - застаріла, багато чого доводиться робити вручну, що збільшує собівартість хмелю. Крім того, пивовари платять не за шишки, а за амінокислоти. "У кращих сортах їх в кілограмі до 30-50 гр. Світова ціна за кілограм у минулому році становила 1000-1500 грн.", - Додав він.

"Ми намагаємося підтримувати ціну нашого хмелю на рівні європейських світових цін, але не завжди виходить її стримати. Тому що в Україну завозять дуже багато імпортного хмелю. Так як власники половини пивзаводів, що працюють в Україні, - іноземці", - так пояснює проблему зі збутом виконавчий директор об'єднання хмелярів України В. Масловський.

"У зарубіжному хмелярстві використовується набагато більше засобів захисту рослин, це дає можливість вчасно захистити шишку. На жаль, українські виробники найчастіше економлять на цьому, зменшуючи собівартість. Відтак, як хміль іноземний за якістю краще, ніж український. У нього колір, запах, і достатній вміст альфа кислоти ", - пояснює ситуацію Ю. Жеребко, начальник бюро по забезпеченню основної сировини ЗАТ" Оболонь ", кандидат сільськогосподарських наук.

У свою чергу, хмелярство в Україні дотаційна галузь: щорічно 1% з продажу алкоголю йде на допомогу хмелярам. У рік - до 40 млн. грн. Безпосередньо з пивоварами торгують тільки великі підприємства. Інші - продають посередникам, ті - тим, хто перетворює його у гранули або робить екстракт. У такому вигляді він краще зберігається і займає менше місця на складі. Хмелярі і вітчизняні пивовари кажуть: держава повинна зобов'язати виробників пива купувати тільки український хміль. Це вирішить проблему зі збутом.

"Якщо пивоварів влаштовує український хміль - вони самі будуть його купувати. Якщо насильно змушувати це робити будь-якими нормативними актами і це буде впливати на кінцеву ціну реалізації, причому якщо це буде робити їх продукцію менш конкурентоспроможною, як на внутрішньому, так і зовнішньому ринку, тоді пивовари просто підуть з українського ринку ", - говорить М. Колесник, керівник аналітичного департаменту консалтингової агенції.

Як говориться в повідомленні, цього року хмелярі будуть збувати урожай за ціною на 20% нижче, ніж у минулому. Експерти доводять - це вдалий крок, при девальвації гривні вони можуть потіснити імпорт хоча б у ціні.
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове