Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

В Україні почалися жнива

18 11:04:00.06.2009
В Україні почалися жниваВ Україні - традиційно з Криму та південних областей - стартувала збиральна кампанія. Фінансове забезпечення робіт обіцяє бути більш доступним для агросектору, ніж у період посівної, повідомляють "Економічні Вісті".

З вчорашнього дня в Криму почалося збирання ранніх зернових культур, поки роботи розпочато у чотирьох районах АРК, а до кінця тижня - почнуться на всьому півострові. Всього в регіоні збирання врожаю буде вироблятися на 676 тис. га (з трохи більше 700 тис. га засіяних), прогнози врожаю - близько 2 млн т. "У принципі, Крим не викликає у нас побоювань", - зазначив міністр аграрної політики Ю. Мельник.


Прибиральні роботи стартували і в Одеському регіоні, однак поки вони носять епізодичний характер. За словами заступника голови Болградський райдержадміністрації Одеської області С. Сакали, поки прибирання йде вибірково, оскільки культури дозрівають неоднорідна. У Миколаївській області збирання розпочнеться через тиждень. "Числа 25-26 приступаємо до збирання озимого ріпаку, а потім - ранніх сортів ячменю", - відзначили в управлінні агропромислового розвитку Жовтневої райадміністрації Миколаївської області. Начальник головного управління агропромислового розвитку Кіровоградської ОДА Іван Владо відзначає, що в області збиральна розпочнеться у першій декаді липня. У поточному періоді чиновники на місцях просять центральні органи влади якомога швидше повідомити плани по наповненню державного резерву по регіонах. "Без цього ми не можемо формувати баланси", - відзначають в обладміністрації.

Всього жнива розгорнуться на площі 15,7 млн га. Початок жнив не змістилися щодо звичайних дат: за даними Гідрометцентру, надранні терміни збирання врожаю в Україні в цьому році неможливі з-за пізнього визрівання злаків.


Як зазначила начальник відділу агрометеорології Українського Гідрометцентру Т. Адаменко, погодні умови квітня істотно знизили "потенціал врожайності зернових культур". "Дощі трохи поліпшили ситуацію. Але Одеській, Херсонській, частково Миколаївської та деяких областей на сході, а також ряду районів Криму дощі не торкнулися, тому ситуація там не дуже гарна", - повідомила вона на конференції "Зернова індустрія". Зокрема, в Криму як "добре" оцінюється стан менше половини посівів. На 5 червня в цілому по Україні в хорошому стані знаходилося 5 244,4 тис. га посівів (53,6%), в задовільному - 3 402 тис. га (34,8%). Слабкі посіви - на 8,3% посівних площ - 821 тис. га.


Фінансова складова збиральної кампанії обіцяє бути менш проблемною, ніж у весняний період. "Уряд прийняв ряд заходів по забезпеченню АПК, і самі банки готуються до жнив", - говорить голова аналітичного департаменту компанії "Про-Консалтинг" А. Соколов. За його словами, стан банківської системи не в приклад краще, ніж було на період початку посівної, і це дозволяє розраховувати на достатню вливання коштів в агросектор, який найменш постраждав в період кризи, залишається привабливим для вкладень і крім того має статус стратегічного. "Банкіри декларують стабілізацію ситуації, якої в значній мірі сприяв травневий показник інфляції в 0,5%. До кінця літа положення може ще більше зміцниться", - говорить він.


Крім банківського сектора, аграрії будуть підтримані фінансуванням трейдерських компаній, які, викуповуючи партії зерна, кредитують прибиральні роботи. "Безумовно, будуть задіяні різні джерела фінансування, але традиційно в пропонуються приватними структурами - трейдерами умови закладено менше прибутку для аграріїв, ніж передбачено держпідтримки", - зазначив А. Соколов.
Джерело:   idk.ru
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове