Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

В росії та Білорусії планують затвердити єдиний порядок контролю над підприємствами тваринництва

29 14:11:00.05.2009
В росії та Білорусії планують затвердити єдиний порядок контролю над підприємствами тваринництваБілорусь і Росія планують підписати єдиний документ у сфері контролю над переробними підприємствами, повідомив у середу на засіданні колегії міністерства сільського господарства і продовольства заступник начальника головного управління ветеринарії, начальник державної ветеринарної інспекції Дмитро Зубовскій.

"Сторони розробили ряд спільних документів з інспекції білоруських і російських переробних підприємств", - повідомив він, додавши, що на планованої в середині червня поточного року зустрічі заступника міністра сільського господарства та родовольствія Білорусі Михайла Савельєва і голови Россільгоспнагляду Сергія Данкверта "планується підписання єдиного документа в сфері проведення контролю над переробними підприємствами ".

Д. Зубовскій також повідомив, що білоруська сторона висунула пропозицію про створення спільної комісії при Раді міністрів Союзної держави з координації державного контролю та нагляду за якістю та безпекою продовольчої сировини і харчових продуктів. "Всі матеріали, в тому числі проект положення про цю комісії направлені в Російську Федерацію та перебувають в даний час на розгляді", - повідомив Д. Зубовскій.

Говорячи про перенесення прикордонного ветеринарного контролю на зовнішню кордон Союзної держави, він повідомив, що в травні було узгоджено єдиний список вантажів, підконтрольних госветнадзору Союзної держави.

Начальник державної ветеринарної інспекції також повідомив, що Росія направила до Єврокомісії повідомлення про те, що в рамках створення Союзної держави буде перенесено ветеринарний контроль з російсько-білоруської ветеринарної кордону на зовнішню кордон. "В даний час очікується відповідь від Єврокомісії (про визнання повноважень білоруської сторони з даного питання - ІФ), після чого прикордонні пункти пропуску в Бресті, Гродно Ошмянах і зможуть приступити до оформлення всіх документів з російським вимогам", - повідомив він. Д. Зубовскій також додав, що сторони погодили акт про повернення підконтрольною госветнадзору продукції, що не відповідає ветеринарно-санітарним вимогам і нормам Білорусі та Росії.

Говорячи про створення єдиної інформаційної бази ветслужба, Д. Зубовскій повідомив, що з 1 січня 2009 року в рамках експерименту Білорусі надано право доступу в російську систему державного ветеринарного нагляду "Аргус". На засіданні робочої групи в кінці квітня поточного року досягнута домовленість про повнофункціональному впровадження цієї системи у ветеринарній службі Білорусі. "На адресу Россельхознадзора спрямований список осіб, яким повинен бути відкритий доступ до системи" Аргус ", - додав начальник державної ветеринарної інспекції Білорусі.

Він також повідомив про проведеному експерименті з попереднього інформування російської сторони про проходження підконтрольних вантажів на території Москви та Московської області. Очікується, що після 25 червня поточного року буде розглянуто питання про відкриття руху через перехід "Редьки-Червона Гірка", а також про скасування з російської сторони пунктів попереднього повідомлення в Псковській і Брянської областях.
Джерело:   agrobel.by
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове