Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

В РФ за 2008 рік приріст виробництва сільгосппродукції склав 10,8%

11 14:24:00.06.2009
В РФ за 2008 рік приріст виробництва сільгосппродукції склав 10,8%Міністерство сільського господарства РФ внесло для розгляду на сьогоднішньому засіданні уряду РФ національна доповідь про хід реалізації в 2008 р. державної програми розвитку сільського господарства та регулювання ринків сільськогосподарської продукції, сировини і продовольства на 2008-2012 гг., Повідомляє урядова прес-служба.

У виробничій сфері в 2008 р передбачені державною програмою основні цільові показники розвитку сільського господарства були виконані і перевиконані, за винятком індексу виробництва тваринницької продукції і індексу фізичного обсягу інвестицій в основний капітал.

Приріст виробництва сільськогосподарської продукції в 2008 р склав 10,8%, що на 7 відсоткових пунктів вище цільового показника. Збільшення виробництва продукції сільського господарства зумовлено головним чином приростом продукції рослинництва - на 14,7 процентних пунктів до цільовим показником, тоді як продукція тваринництва опинилася на 1,4 відсоткових пунктів нижче цільового показника.

Прибуток сільгосппідприємств в 2008 р збільшився на 11,7 млрд грн - до 117,5 млрд руб, а рентабельність знизилася з 17,2% до 15,3%.

У рослинництві рентабельність сільгосппідприємств від реалізації зерна в 2008 р знизився до 35,4% порівняно 46,6% у 2007 р.

У тваринництві прибуток від реалізації м'яса свиней в 2008 р збільшилася з 1,1 млрд руб до 6,7 млрд руб, а прибуток від реалізації м'яса птиці, незважаючи на високі темпи зростання його виробництва, знизилася з 10,6 млрд руб до 8,3 млрд руб. Реалізація м'яса великої рогатої худоби була збиткова, як і в минулі роки.

У рамках державної програми в 2008 р на підтримку сільгоспвиробників і організацій АПК було направлено з федерального бюджету 118,3 млрд руб.

Обсяги короткострокових кредитів і позик сільгоспвиробників і організацій АПК у 2008 р. зросли на 20% і перевищили передбачений в державній програмі рівень в 1,9 рази.

Обсяг інвестиційних кредитів за державною програмою в 2008 р збільшився на 8,4%.

У другій половині 2008 р доступність кредитних ресурсів для сільгоспвиробників істотно обмежилася. Ставки за кредитними договорами підвищилися до 18-20%; коефіцієнт, що застосовується до оцінки застави, знизився до 0,5; плата за відкриття кредитної лінії зросла до 1%, з'явилися додаткові витрати на обов'язкове страхування застави за короткостроковими кредитами. Така кредитна політика призвела до збільшення витрат сільгоспвиробників на залучення та обслуговування кредитів і негативно позначилася на їх економічному та фінансовому стані.

Обсяг фінансування витрат з розвитку соціальної та інженерної інфраструктури села в 2008 р склав 43,7 млрд руб, що на 43,1% перевищило планове значення. Зростання обсягів фінансування цих заходів обумовлений залученням додаткових бюджетних та позабюджетних коштів суб'єктів РФ, тоді як частка федерального бюджету знизилася з передбачених 26,7% до 18,8%.

Мережа об'єктів соціальної інфраструктури в сільській місцевості продовжує скорочуватися, соціальні послуги, як і раніше, залишаються важкодоступних для основної маси сільського населення, сільський житловий фонд залишається в основному неблагоустроенним, зростає частка зношеного, старого та аварійного житла.

Хоча показник державної програми по росту розташовуються ресурсів домашніх господарств у сільській місцевості «на члена господарства в місяць» в 2008 р був перевищений на 9,4%, однак темпи зростання цього показника не забезпечують необхідну мотивацію праці, широкомасштабної подолання бідності та вирішення демографічних проблем в сільській місцевості.

Проект національної доповіді було розглянуто 22 квітня 2009 р експертною комісією і 29 травня 2009 р схвалено в основному на засіданні комісії уряду РФ з питань агропромислового комплексу.

При розробці прогнозу розвитку сільського господарства на 2009 р Мінсільгосп Росії враховував такі ризики: падіння попиту на продовольчі товари в результаті зниження реальних розташовуються доходів населення, зниження інвестиційної активності у зв'язку з труднощами в залученні інвестиційних кредитів; погіршення фінансово-економічних показників діяльності сільськогосподарських товаровиробників, викликане загальним підвищенням рівня неплатежів в економіці.

У висновку експертної комісії за результатами реалізації державної програми в числі основних ризиків відзначається також уповільнення темпів росту валової продукції сільського господарства за січень-квітень 2009 р, різке зростання сумарної заборгованості за кредитами і позиками сільгосппідприємств; вплив погодного чинника, який вже позначився на врожай сільськогосподарських культур в південних регіонах Росії.

Виходячи з аналізу результатів реалізації державної програми в 2008 р, а також ситуації, що склалася внаслідок фінансової та економічної кризи, Мінсільгосп Росії пропонує здійснити коригування окремих її положень.
Джерело:   agronews.ru
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове