Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

В Парламенті зареєстровано законопроект про надання пільг хімпідприємства до 2014 року

12 13:25:00.06.2009
В Парламенті зареєстровано законопроект про надання пільг хімпідприємства до 2014 рокуУ Верховній Раді України 10 червня 2009 р. зареєстровано законопроект № 4632 "Про державну підтримку розвитку виробництва та споживання хімічних добрив в Україні у зв'язку з світовою фінансовою та економічною кризою".

Як зазначається в пояснювальній записці до законопроекту, його головною метою є мінімізація негативного впливу на розвиток хімічної промисловості підвищення ціни на природний газ, забезпечення продовольчої безпеки держави, створення сприятливих умов для залучення інвестицій в оновлення та модернізацію основних активів із впровадженням сучасних енергозберігаючих технологій.

Законопроект передбачає встановлення низки податкових та інших пільг на 2009-2014 рр.. для підприємств хімічної галузі (ВАТ "Дніпроазот", ВАТ "Одеський припортовий завод", ЗАТ "Сєвєродонецьке об'єднання" Азот ", ВАТ" Рівнеазот ", ВАТ" Азот "(Черкаси), ВАТ" Концерн "Стирол" (Горлівка)). Ці підприємства щорічно споживають майже 7,74 млрд. куб. м природного газу, який використовується для виробництва хімпродукції як технологічну сировину, і замінити його іншим сировиною неможливо. Крім того, основними виробниками фосфорних добрив є ЗАТ "Кримський Титан" та ВАТ "Сумихімпром", які виробляють понад 90% від загального обсягу даної продукції.

Засоби і можливості, отримані в результаті надання пільг, підприємства повинні направити на залучення капітальних інвестицій для модернізації та оновлення основних засобів виробництва із впровадженням сучасних енергозберігаючих технологій. Всі підприємства повинні розробити відповідні інвестиційні програми та подати їх на затвердження Кабміну.

Крім того, у пояснювальній записці зазначається, що для зменшення споживання природного газу хімічні підприємства спільно з науково-дослідними інститутами проработали відповідний план організаційно-технічних заходів, яким, зокрема, передбачено впровадження технології з реконструкції існуючих аміачних та азотних агрегатів для оптимізації енергетичного балансу і збільшення їх потужності майже на 20%. Це призведе до зниження питомої витрати природного газу в середньому з 1250 до 1000 куб. м на 1 тонну продукції та зменшить його споживання на 1,25 млрд. куб. м на годину, але для реалізації цих заходів, за розрахунками фахівців науково-дослідних установ, необхідно залучити кошти до $ 1,022 млрд. з термінами впровадження протягом 3-5 років.

Законопроект також передбачає методи реалізації держпідтримки та стимулювання розвитку виробництва і споживання мінеральних добрив. Зокрема, для виробників мінеральних добрив пропонується встановити ряд пільг з метою створення фінансових можливостей для здійснення реконструкції їх виробництва. Також передбачається надання виробникам сільськогосподарської продукції рослинного походження державних дотацій на часткову компенсацію вартості мінеральних добрив вітчизняного виробництва, які закуповуються ними для власних сільськогосподарських потреб.
Джерело:   АПК-Інформ
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове