Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

В ЄС не поспішають дозволяти ГМО

14 12:29:00.07.2009
В ЄС не поспішають дозволяти ГМОВчені країн ЄС вважають, що при обробленні ГМО - культур необхідно в обов'язковому порядку висаджувати їх окремо від традиційних.

Такі висновки містяться в спеціальному доповіді, в якому відображені результати чотирирічний вишукувань.

Для ГМО - культур, якщо їх все-таки почнуть масово вирощувати в Європі, знадобляться спеціальні зони. Обгрунтовується це тим, що поля, та й самі географічні масштаби в ЄС невеликі, а вітер може розносити пилок ГМО - культур на великі відстані.

Висновок вчених: відстань між такими полями залежить від конкретних культур та їх біології. У деяких випадках це може становити до 30 км.

Крім того, потрібно широке згоду на такі дії (вирощування ГМО) та юридичні підстави.

ГМО - культури поширені в США і деяких країнах Південної Америки. Але в Європі їх не вітають. Широкі верстви громадськості вважають, що в підсумку можуть з'явитися на світ «супер - бур'яни», які будуть несприйнятливі до гербіцидів. Далі легко припустити можливість появи нових типів алергії з усіма відповідними наслідками.

Поки в Європі дозволено обробляти один сорт трансгенної кукурудзи - Мон 810. Це продукція знаменитої «Монсанто». Це кукурудзу дозволили вирощувати ще в 1998 році, але в деяких країнах ЄС вона як і раніше під забороною. Під тиском американців періодично робляться спроби скасувати існуючі заборони, але це не вдається. У повідомленнях з Брюсселя вказується, що США будуть проштовхувати свій інтелектуальний продукт за допомогою механізмів СОТ.

Думку широких верств населення Європи, мабуть, не в рахунок. Справедливості заради варто відзначити, що і в США чимало супротивників ГМО. Факти реального, а не тільки теоретичного, перехресного запилення звичайних і трансгенних культур, до речі, вперше були виявлені в США.

Підвищена врожайність ГМО - культур в порівнянні зі звичайними ще ніким не доведена. Тому в даний момент особливих комерційних вигод нові культури не несуть. У всякому випадку, в таких масштабах, щоб дискусія про доцільність ГМО перейшла в зовсім іншу площину - або міркування про здоров'я та екології, або реально великі гроші.

А от негативних прикладів більш ніж достатньо. Можна згадати досвід Мексики, яка побоюється за збереження диких сортів кукурудзи, що зустрічаються в самих різних частинах країни. Це природний біологічний резервуар генів, які ще знадобляться науці. Нагадаємо: Мексика - батьківщина кукурудзи.

Так ось в Мексиці навіть у важкодоступних районах ще кілька років тому стали знаходити екземпляри кукурудзи, що містять ГМО. А адже ввезення ГМО - кукурудзи в Мексику заборонений. Як там опинилися ГМО - таємниця.
Джерело:   agronews.ru
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове