Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

В агропромисловому комплексі Краснодарського краю оголошено режим надзвичайної ситуації

07 00:00:00.05.2009
Режим надзвичайної ситуації оголошений з 7 травня в агропромисловому комплексі Краснодарського краю. "Під загрозою виявився врожай головної зернової культури - озимої пшениці", - повідомив віце-губернатор Краснодарського краю Євген Громико.

"Причина - низькі температури в квітні, з-за яких загинули посіви цукрових буряків і озимої пшениці", - підкреслив він. У квітні температура вночі опускалася до -9 ° С, а вдень повітря прогрівається до +11 ° С. Такого перепаду Кубанская земля не переживала давно. У режимі НС виявилися посіви 22 районів краю.

За оцінками фахівців, Кубань може недоотримати 2-2,5 млн. тонн зерна - до 30% урожаю. Втрати з буряку оцінюються приблизно в 750 млн. руб.

Як повідомили в прес-службі адміністрації краю, всього по краю постраждав 1 млн. га озимих. Загинуло майже 40% посівних площ, або 51 тис. га цукрових буряків.

В усі постраждалі від стихії райони направлені робочі групи із учених і фахівців департаменту сільського господарства, організовано оперативний відпустку насіння для пересіванню, в тому числі у кредит. Також з цукровими заводами опрацьовано питання про підтримку господарств у їх сировинних зонах.

"Швидкими темпами проведений пересівання цукрового буряка на 41 тис. га - це практично всі постраждалі площі. На жаль, озимі пересіяти вже не можна. Але ми зобов'язані зробити все, щоб підтримати посіви і максимально зберегти врожай", - заявив губернатор краю Олександр Ткачов.
Джерело:   ІТАР-ТАСС
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове