Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Уряду РФ необхідно сформулювати ціни на молоко

07 12:02:00.08.2009
Уряду РФ необхідно сформулювати ціни на молокоЗниження переробниками закупівельних цін на молоко стримує розвиток галузі. Про це 5 серпня т. р. заявив спікер Держдуми Б. Гризлов.

Він підкреслив, що для вирішення проблеми найближчим часом уряду РФ має створити на молочному ринку такі правила гри, які поставлять виробників і переробників в рівні умови і дозволять визначити свого роду довгострокову "формулу ціни".

Спікер зазначив, що в минулому році виробництво продукції сільського господарства зросло в Росії приблизно на 10%, а зростання виробництва молока опинилось на порядок скромніше - лише 1,1%. Також він нагадав, що за три роки з бюджетів різних рівнів лише на підтримку племінного тваринництва направлено 45 млрд. руб.

Багато в чому, за словами спікер Держдуми, причина полягає в тому, що маючи можливість "перетворювати" порошок в "молоко", переробники завезли в минулому році величезні обсяги сухого молока за ціною 5 руб. / Л. В результаті закупівельні ціни на вітчизняне молоко також різко впали.

Б. Гризлов відзначив, що зниження закупівельних цін є тим самим фактором, що стримує розвиток галузі та впровадження сучасних технологій. Як вважає Б. Гризлов, цю проблему може вирішити прийнятий Держдумою техрегламент, що дозволяє споживачу відрізнити "молочний напій", розведений з порошку, від власне молока.

У свою чергу, УФАС по Московській області 3 серпня 2009 р. повідомило про порушення справи у відношенні Danone, "Вімм-Білль-Данн Продукти Харчування", Ehrmann і Campina за підозрою у змові на ринку молока, стверджуючи, що ці компанії з грудня 2008 р. одночасно знизили закупівельні ціни на молоко на чверть (на 4-5 рублів).

За даними ФАС, дії цих компаній, які здійснюють закупівлю та переробку близько 90% молока, виробленого в Московській області, призвели до встановлення і підтримання монопольно низької ціни на молоко та розділу товарного ринку.

Однак, у молочному союзі Росії відзначають, що значне зниження закупівельних цін на сире молоко в РФ відбувається протягом тривалого періоду і обумовлено загальногалузеві проблемами, аналогічний процес відбувається і в інших країнах.
Джерело:   РИА-Новости
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове