Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Уряд запропонував закон, що посилює цінове регулювання на соціально важливі товари

24 12:10:00.09.2009
   
Уряд запропонував закон, що посилює цінове регулювання на соціально важливі товариУ Верховній Раді зареєстровано законопроект № 5152 від 22 вересня цього року, яким Кабінет міністрів запропонував прийняти нову редакцію закону "Про ціни і ціноутворення".

Як наголошується в пояснювальній записці, проект закону спрямований на забезпечення реалізації цінової політики в країні, визначення єдиного порядку ціноутворення, ефективного подолання кризових ситуацій на товарних та споживчому ринках, вдосконалення регулювання діяльності суб'єктів господарювання на ринках природних монополій, чіткого визначення компетенції органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо здійснення цінової політики, усунення правових колізій щодо компетенції органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в частині запровадження державного регулювання цін та контролю за цінами.

Зокрема, документ містить механізми держрегулювання цін на товари "з істотною соціальною значимістю" і товари, які "впливають на загальний рівень цін".

Так, згідно з документом, Кабінет міністрів України забезпечує проведення державної цінової політики, здійснює у встановленому ним порядку державне регулювання цін, крім цін на товари, що виробляються суб'єктами природних монополій, і цін, регулювання яких входить до повноважень органів місцевого самоврядування, при цьому Кабмін визначає повноваження органів виконавчої влади з формування, встановлення і застосування цін.

Суб'єкти господарювання під час провадження господарської діяльності використовують вільні (ринкові) і регульовані ціни.

Вільні (ринкові) ціни встановлюються суб'єктами господарювання самостійно відповідно до законодавства та з урахуванням податку на додану вартість на всі товари, крім тих, щодо яких здійснюється регулювання цін.

Регульовані ціни вводяться на товари, які роблять визначальний вплив на загальний рівень і динаміку цін, а також товари, які мають істотну соціальну значимість, відповідно до певного способу регулювання. Перелік зазначених товарів затверджується Кабінетом міністрів.

Крім того, у документі говориться, що регулювання цін здійснюється Кабінетом міністрів, іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень.

Під час проведення експортних (імпортних) операцій у розрахунках з іноземними суб'єктами господарювання застосовуються ціни, які формуються відповідно до цін і умов світового ринку товарів або індикативних цін (у разі їх впровадження).

У пояснювальній записці зазначається, що реалізація зазначеного проекту дозволить усунути прогалини в законодавстві про ціни і ціноутворення, сприятиме здійсненню єдиної ефективної цінової політики в державі та захисту соціально незахищених верств населення, створить умови для запобігання виникнення кризових явищ в економіці країни, сприятиме наповненню доходної частини державного бюджету.
Джерело:   АПК-Інформ
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове