Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Український ринок зернових і олійних

05 16:05:00.06.2009
Український ринок зернових і олійнихЗа період з 27 травня по 2 червня 2009 року на ринках зернових та олійних спостерігалися позитивні цінові тенденції. Слабкий долар США і зростаючі ціни на сиру нафту стали основними причинами цього. Разом з тим, дощова погода по всій території України протягом останніх днів сприяла поліпшенню умов зростання зернових.Проекта "Німецько-український аграрний діалог" Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, текстом которого располагает.

Зернові культури

На світових ринках зерна за звітний період, як і раніше спостерігалася позитивна цінова тенденція. Слабкий долар США і зростаючі ціни на сиру нафту стали основними причинами цього.

Оскільки курс гривні залежить від курсу долара США, український експорт має конкурентні переваги, відзначають аналітики.

Так, у травні було експортовано понад 1 млн т пшениці та понад 700 000 тис. т кукурудзи. Разом з тим, рівень запасів на складах відповідає прошлогоднему. "Малоймовірно, що ціни на зернові в Україні, як у минулому році на початку зернової збиральної кампанії, істотно знизяться", - вважають експерти.

Вирішальним фактором при ціноутворенні є міжнародні ринки і тому українські виробники спокійно очікують нового врожаю.

Між тим, дощова погода по всій території України протягом останніх днів сприяла поліпшенню умов росту зернових.

Ціна на фуражну пшеницю в Центральній Україні становить 880-925 грн / т EXW (минулого тижня - 850-900 грн / т), на фуражний ячмінь - 850-910 грн / т EXW (минулого тижня - 850-860 грн / т ), на кукурудзу-1040 грн / т EXW (минулого тижня - 1040 грн / т).

Олійні культури

На світових ринках олійних культур також спостерігалася позитивна цінова тенденція.

За даними експертів, в США затримуються посівні роботи з сої. Учасники ринку очікують на скорочення експорту цієї культури з США за рахунок незмінно високої імпорту в Індію та Китай.

На ринках рапсу і соняшнику залишається також позитивна тенденція. У травні Україна експортувала 229 000 т соняшникової олії (минулого місяця - 179 000 т). Незважаючи на це, ціни на внутрішньому ринку трохи впали. Дана тенденція, на думку оглядачів ринку, зумовлена технічними причинами.

Через два тижні в Україні почнеться збиральна кампанія з рапсу. На думку експертів Проекту, ціни будуть відповідати європейському рівню (на французькій біржі "MATIF" ціна на сьогодні становить близько 320 євро / т) мінус фрахтові і транспортні витрати, оскільки більша частина буде експортуватися в ЄС. За прогнозами аналітиків Проекту, ціновий показник буде на рівні приблизно 3 000 грн / т CPT у порту Чорного моря.

Ціни на насіння соняшнику в Центральній Україні становлять 2300-2400 грн / т EXW (минулого тижня - 2300-2400 грн / т).
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове