
За його словами, при існуючій ціні на газ азотні хімпідприємства можуть працювати тільки собі в збиток.
"Зараз в хімічному комплексі ситуація досить складна, і особливо в азотної галузі. Ми переробляти цей газ без збитків не можемо, а збитки сягають 100 доларів на тонні", - сказав він.
В. Новицький уточнив, що перехід на давальницьку схему дозволить хоча б отримати кошти за послуги процесингу.
"Якщо знайдеться газ за відповідною ціною, то підприємства зможуть працювати за давальницькою схемою і отримувати певні гроші хоча б за переробку, щоб виплачувати зарплати працівникам", - зазначив міністр.
За його словами, однією з компаній-нерезидентів, у якій українські підприємства зможуть купувати дешевший газ, є підконтрольне російському "Газпрому" ВАТ "СИБУР Холдинг".
"Зараз керівники підприємства активно шукають собі партнерів, і" СИБУР "- це один з варіантів", - сказав міністр.
Як повідомлялося, Кабінет міністрів України дозволив виробникам азотних мінеральних добрив купувати імпортований природний газ безпосередньо у газодобувних компаній.
Основні споживачі природного газу в хімічній галузі країни - 6 заводів азотної хімії: ЗАТ "Сєвєродонецьке об'єднання" Азот "(Луганська обл.), Одеський припортовий завод, ВАТ" Концерн "Стирол" (Горлівка, Донецька обл.), ВАТ "Дніпроазот" ( Дніпродзержинськ, Дніпропетровська обл.), ВАТ "Рівнеазот", ВАТ "Азот" (Черкаси).
Хімічний комплекс України в середньому споживає щорічно близько 8,3 млрд. куб. м природного газу, з яких на шість вищевказаних заводів щорічно припадає близько 7,74 млрд. куб. м газу.