Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Українські виробники аміаку можуть перейти на давальницькі схеми

15 00:00:00.04.2009
Дозвіл хімічним підприємствам України купувати природний газ у компаній-нерезидентів дозволить відновити виробництво аміаку, повідомив журналістам міністр промислової політики Володимир Новицький перед засіданням уряду в Києві 14 квітня.

За його словами, при існуючій ціні на газ азотні хімпідприємства можуть працювати тільки собі в збиток.

"Зараз в хімічному комплексі ситуація досить складна, і особливо в азотної галузі. Ми переробляти цей газ без збитків не можемо, а збитки сягають 100 доларів на тонні", - сказав він.

В. Новицький уточнив, що перехід на давальницьку схему дозволить хоча б отримати кошти за послуги процесингу.

"Якщо знайдеться газ за відповідною ціною, то підприємства зможуть працювати за давальницькою схемою і отримувати певні гроші хоча б за переробку, щоб виплачувати зарплати працівникам", - зазначив міністр.

За його словами, однією з компаній-нерезидентів, у якій українські підприємства зможуть купувати дешевший газ, є підконтрольне російському "Газпрому" ВАТ "СИБУР Холдинг".

"Зараз керівники підприємства активно шукають собі партнерів, і" СИБУР "- це один з варіантів", - сказав міністр.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів України дозволив виробникам азотних мінеральних добрив купувати імпортований природний газ безпосередньо у газодобувних компаній.

Основні споживачі природного газу в хімічній галузі країни - 6 заводів азотної хімії: ЗАТ "Сєвєродонецьке об'єднання" Азот "(Луганська обл.), Одеський припортовий завод, ВАТ" Концерн "Стирол" (Горлівка, Донецька обл.), ВАТ "Дніпроазот" ( Дніпродзержинськ, Дніпропетровська обл.), ВАТ "Рівнеазот", ВАТ "Азот" (Черкаси).

Хімічний комплекс України в середньому споживає щорічно близько 8,3 млрд. куб. м природного газу, з яких на шість вищевказаних заводів щорічно припадає близько 7,74 млрд. куб. м газу.
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове