Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Українські хімпідприємства платять за газ в три рази дорожче, ніж їхні конкуренти в ЄС

09 12:32:00.07.2009
Українські хімпідприємства платять за газ в три рази дорожче, ніж їхні конкуренти в ЄСВартість основної сировини - природного газу для підприємств хімічної галузі України, які виробляють азотні добрива, у червні на 30% перевищує аналогічний показник їх конкурентів у країнах Євросоюзу, на 40% - в країнах Північної Америки, і в 2,2 рази - російських азотних підприємств . Про це свідчать дані Європейської ради хімічної промисловості про ціни провідних виробників азотних добрив у країнах Європи та Північної Америки.

Зокрема, ціна на природний газ для заводів «Тертре» і «Ла Хаврусь» становить, відповідно, 155 і 170 доларів за тисячу кубометрів, «Зібруг» (Бельгія) - 162 долара, «Скуіскіп» - 204 долара, «Брунсбюттель» ( Німеччина) - 247 доларів, «Феррара» (Італія) - 267 доларів, «Порсгрун» (Норвегія) - 281 долар.

При цьому найдешевший газ в країнах Євросоюзу отримують румунські виробники добрив. Середня ціна природного газу для хімічних підприємств Румунії складає 150 за тисячу кубометрів. Це майже на 50% дешевше, ніж для їх конкурентів в Україні.

Європейський рада хімічної промисловості також призводить для порівняння вартість газу для інших великих світових виробників азотних добрив. Так, завод «Белл Плейн» (Канада) отримує паливо за ціною 114 доларів за тисячу кубічних метрів, середня вартість природного газу для азотних виробників США - 138 доларів, Росії - менше 70 доларів за тисячу кубометрів.

Ціна на газ для українських хімічних підприємств формується на підставі угод про закупівлі НАК «Нафтогаз України» природного газу у ВАТ «Газпром». Середня ціна на природний газ для хімічних підприємств, що використовують природний газ як основну сировину, в червні 2009 року склала 318 доларів за тисячу кубометрів.

За підсумками 5 місяців 2009 року виробництво аміаку, який складає основу азотних добрив в Україні скоротилося на 43,8%, або на 1 005 тисяч тонн, порівняно з січнем-травнем 2008 року. Зокрема, Горлівське ВАТ «Концерн« Стирол »за вказаний період скоротило виробництво аміаку на 66%, до 186,8 тисяч тонн, ЗАТ« Сєвєродонецьке об'єднання «Азот» - на 54,1%, до 208,9 тисяч тонн, ВАТ « Одеський припортовий завод »- на 53,2%, до 218,9 тисяч тонн, ВАТ« Рівнеазот »- на 37,7%, до 121,5 тисяч тонн.
Джерело:   www.ugmk.info
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове