Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Українські експерти пропонують видобувати біогаз з буряка та верби

05 00:00:00.05.2009
Українські експерти пропонують видобувати біогаз з буряка та вербиДержава має підсилити освоєння енергетичного потенціалу сільськогосподарських культур і підвищити обсяги вироблення біомаси з енергетичних рослин і фітоенергетики в цілому.

Таку думку в коментарі тижневику "Дзеркало тижня" висловив завідувач сектором технології вирощування цукрового буряка для виробництва цукру і біопалива ІЦБ УААН, кандидат сільськогосподарських наук Михайло Гументик.

На його думку, зокрема, перспективною та економічно вигідною культурою для виробництва етанолу, бутанола і біогазу є цукровий буряк.

"Її (культури цукрового буряка) енергетична спроможність - 135-150 Гдж/га. З однієї тонни коренеплодів цукрового буряка, застосовуючи відповідну технологію, можна отримати 500 кубометрів газу метану, а, переробивши одну тонну бадилля - 400 кубометрів", - пояснив він.

За словами експерта, собівартість 1000 кубометрів такого біогазу складатиме близько 350 гривень, що в 6-8 разів дешевше, ніж ціна природного газу для непобутових споживачів України.

"За розрахунками зарубіжних фахівців, посіявши близько 5 млн га цукровмісних енергетичних культур для виробництва біогазу, Україна за наявності відповідної кількості біогазових установок може забезпечити себе власним газом", - впевнений експерт.

Крім того, перспективною культурою для отримання твердого біопалива у вигляді брикетів і пелетів є енергетична верба (Salix), вважає завідувач відділу технології вирощування цукрового буряка для виробництва цукру і біопалива ІЦБ УААН, доктор сільськогосподарських наук Василь Курило.

"За три роки енергетична верба зростає до шести-семи метрів у висоту й у неї велика кількість паростків. Посадки залишаються продуктивними протягом 20-25 років. І в цей період урожай можна збирати щотри роки в кількості 30 т/га сухої речовини", - зазначає він.

За його словами, теплотворна спроможність абсолютно сухої верби складає приблизно 17-18 Мдж/кг.

При цьому одна тонна верби з вологістю 40% забезпечує 1 Гкал тепла, а така ж кількість сухої сировини при вологості 15% дає 2 Гкал тепла, зазначив експерт.

Нагадаємо, що на початку цього року, можливо, на тлі новорічного газового конфлікту з Росією, в українському уряді почали говорити про переведення країни на використання альтернативних видів палива.

В якості головних претендентів на сировині для біопалива, називалися деревна тирса і солома.

Крім того, уряд виступив з ініціативою розгорнути в Україні масове виробництво біогазу, щоб замінити їм природний газ.

Депутат від Партії регіонів Микола Азаров так прокоментував цю ініціативу: "Всім гумову грушу в одне місце, і збиратимемо біогаз".

Зазначимо, що на Заході ідея біопалива зараз зазнає критики. Якщо раніше біопаливо розглядалося як засіб порятунку екології, то незабаром експерти почали замислюватися про зв'язок біопалива і стрімкого подорожчання продовольства в світі.

Наприкінці червня 2008 року британська благодійна організація Oxfam виступила з заявою про те, що заміна традиційного пального біопаливом зробила більш ніж 30 мільйонів людей бідними.

Ще раніше проти біопалива виступав колишній лідер Куби Фідель Кастро. Він розкритикував плани США з переходу на різні види біопалива. За його словами, в майбутньому близько 3 млн людей залишаться без шматка хліба, оскільки біопаливо робитимуть із харчових продуктів, таких як соя, кукурудза і соняшник.

"Сама ідея перетворювати продукти харчування на енергетичні ресурси жахлива й ірраціональна", - писав Кастро.
Джерело:   www.newsru.ua
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове