Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Українські аграрії потребують додаткових 3 млрд. грн.

23 13:54:00.07.2009
Українські аграрії потребують додаткових 3 млрд. грн.На сьогоднішній день існує необхідність додаткового фінансування Аграрного фонду України в обсязі 3 млрд. грн. Про це заявив голова Всеукраїнського союзу сільськогосподарських підприємств Юрій Карасик.

"Ми вважаємо, що Верховною Радою має бути прийняте рішення про виділення 3 млрд. грн. Для Аграрного фонду", - сказав Ю. Карасик.

Він повідомив, що сьогодні з ринку потрібно зняти мінімум 5 млн. тонн зерна, з яких 3 млн. тонн повинен викупити Аграрний фонд України і по 1 млн. тонн - держрезерв та ДАК "Хліб України".

Крім того, Ю. Карасик відзначив, що для підтримки попиту на зерно і, відповідно, цін сьогодні необхідно забезпечити доступ споживачів зерна до кредитних ресурсів, як внутрішнім, так і зовнішніх.

Основними проблемами українського тваринництва, за словами Ю. Карасик, є "дикий, неврегульований і необгрунтований імпорт", а також, як і по зерну, недостатнє фінансування з боку держави.

"Необхідно виділити бюджетні кошти і зняти з ринку, з огляду на сезонність, масло і сухе молоко, щоб припинити імпорт масла та сухого молока, особливо з Білорусі, - зазначив Ю. Карасик. - Україна практично стає сировинним придатком, виходить так, що зерно ми за безцінь вивозимо за кордон, а завозимо м'ясо і молочну продукцію, а треба, щоб було навпаки ".

Голова ради директорів асоціації "Союз птахівників України" Олександр Бакуменко повідомив, що за останні 3 тижні закупівельні ціни на свинину, яловичину та м'ясо птиці знизилися на 10-15%, причиною чого став знову ж таки неконтрольований імпорт м'яса, при цьому м'яса сумнівної якості.

"В Україну на сьогоднішній день завезено 212 тис. тонн, тоді як у минулому, рекордний за всю історію країни, році було завезено 526 тис. тонн. Тому обвалюють внутрішній ринок, надходить низькоякісних продукція, яка використовується для виробництва так званих ковбасних виробів. На сьогоднішній день не введені держстандарти на ковбасні вироби, хоча є закон, який це передбачає, і тому український споживач сьогодні не розуміє, що він споживає ", - відзначив О. Бакуменко.

Як повідомив президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко, на сьогодні ще однією проблемою аграріїв є проблема несвоєчасного відшкодування податку на додану вартість (ПДВ). Крім того, збільшуються втрати аграріїв, пов'язані зі збільшенням витрат на транспортування та зберігання зерна.

Він підкреслив, що уряд прийняв ряд рішень, які повинні поліпшити ситуацію в аграрному секторі, при цьому позитивних змін поки що немає.

"Ми будемо наполягати на тому, щоб прем'єр-міністр України привернула до відповідальності тих осіб, які не виконують її розпорядження, або повинні бути прийняті інші заходи, які виправлять ситуацію в даному сегменті ринку", - зазначив Л. Козаченко.

За словами президента Української зернової асоціації Володимира Клименка, вирішення проблеми з відшкодуванням ПДВ і зниженням тарифів на транспортування на 33% (при цьому витрати аграріїв, пов'язані з транспортуванням, за рік виросли в 2 рази) дозволить аграріям підвищити закупівельну вартість зерна орієнтовно на 300 грн. - До близько 1000 грн / т.

При цьому В. Клименко підкреслив, що зниження тарифів може бути тимчасовим, на 2-3 місяці, так як зниження цін на зерно визначається фактором сезонності.
Джерело:   УНІАН
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове