Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Українське м'ясо курки і яйця скоро можуть з'явиться на Європейському ринку

19 13:23:00.06.2009
Українське м'ясо курки і яйця скоро можуть з'явиться на Європейському ринкуВисновки інспекції Єврокомісії українських підприємств дають привід для оптимізму в питанні поставок м'яса курки і яєць до Євросоюзу. За підсумками перевірки інспектори висловили лише невеликі зауваження до українським нормам.

Так, фахівці генерального директорату з охорони здоров'я та захисту прав споживачів Єврокомісії 18 червня завершили перевірки українських виробників м'яса птиці і яєць, розповів голова Держкомітету ветеринарної медицини Петро Вербицький. У прес-службі представництва Єврокомісії в Україні підтвердили завершення перевірок. Звіт про їх підсумки буде направлений в Україну через 20 днів.

Остаточне рішення про можливість постачання української продукції в Євросоюз буде прийматися Радою міністрів ЄС з сільського господарства та охорони прав споживачів, уточнили в представництві Єврокомісії. Для позитивного рішення необхідно згоду країн-учасниць ЄС. Рада Міністрів може дозволити поставляти м'ясо курки та яйця в Євросоюз Україні, а конкретним підприємствам дозволи видаватиме комітет ветмедицини, сказав П. Вербицький.

За його словами, зауваження інспекторів стосуються в основному невідповідності окремих пунктів української та європейської нормативно-правових баз. Так, проби для досліджень на українських підприємствах беруться раз на 10 днів, а в ЄС - раз на тиждень. Сертифікати на експорт продукції міжнародного зразка в Україні видає Інспекція ветеринарно-санітарного контролю на держкордону та транспорті, а в ЄС - ветлікар підприємства. "Ці невідповідності можна усунути за 1-2 місяці", - вважає П. Вербицький.
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове