Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Україні рано "в сліпу" входити в зерновий союз Причорномор'я

04 14:48:00.06.2009
Україні рано "в сліпу" входити в зерновий союз Причорномор'яПрезидент України Віктор Ющенко вважає, що питання створення зернового союзу між Україною, Російською Федерацією та Казахстаном потребує вивчення.

«Зерновий ринок (спільний для України, РФ і Казахстану - ред.) - Для мене це теоретична ініціатива, яка має потребу у вивченні і після цього у відповідній оцінці. Перш ніж давати остаточну відповідь, ми повинні чітко усвідомити, які переваги отримає національний виробник, економіка та національні фінанси. Після цього можна давати відповідь », - сказав Президент України.

Він пояснив, що перш ніж давати оцінку будь-якої ідеї, потрібно зважити всі фактори. «Під час розгляду будь-яких ідей щодо регулювання зернового ринку, особливо для країни, яка, з одного боку, є членом СОТ, з іншого - через кілька місяців стане країною, з якою ЄС підпише угоду про зону вільної торгівлі, ми повинні розуміти, що є переваги, які ми повинні реалізувати. І ними ми не можемо торгуватися », - сказав Ющенко.

Він відзначив, що необхідно розуміти, які переваги принесе регулювання дій між трьома постачальниками, однак варто пам'ятати, що це регулювання має бути вигідним в першу чергу товаровиробникам.

«Не можна забувати, що зерно є предметом власності виробника. Це не нафта і не газ, де є стовідсоткова державна монополія і без держави ніхто дихнуть не може. Ми говоримо, що в Україні 40,7 тис. фермерів, і це продукт цих людей, яким вони хотіли б розпорядитися за обставинами більш ефективно з точки зору їх інтересів », - сказав Президент.

При цьому він підкреслив, що Україна є країною з відкритою конкуренцією і інтегрована в систему вільних торговельних відносин, а є країни, «які тяжіють до ручного управління певним потенціалом».

«Ми повинні усвідомлювати, що Україна є провідним гравцем на цьому ринку і не повинна поступатися свої позиції. Навпаки, якщо говорити про союзи, то Україні не вистачає спілок виробника і традиційного покупця пшениці. Вот давайте йти в Африку, в Південну Азію, в Індію, Ірак, Пакистан, це необжітие ринки з дикою конкуренцією, якою ми, як правило, програємо ... », - додав Ющенко.
Джерело:   Зерно Он-Лайн
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове