Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Україна в поточному сезоні може обійти Аргентину і Росію в експорті соняшникової олії

09 13:43:00.06.2009
Україна в поточному сезоні може обійти Аргентину і Росію в експорті соняшникової олії       Лідерські позиції, які займала Аргентина в минулому році, у нинішньому сезоні хиталась через проблеми на внутрішньому ринку - країна зможе експортувати 1,1 млн. т соняшникової олії.А Україна вже поставила на зовнішні ринки 1,3 млн. т, до кінця сезону очікується вихід на показник в 1,9-2 млн. т. Третій найбільший експортер - Росія - продасть на експорт близько 800 тис. т. "Те, що ми вийшли на перше місце, - цілком очікувано, з огляду на те, що ми вже в минулому році були на другому, після Аргентини, - говорить експерт консалтингової компанії "ААА" Марія Колесник .- З-за нелегкого становища в АПК Аргентини - внутрішні протиріччя між фермерами і урядом, засуха - зараз експорт йде менш активно ".

           При цьому на українському ринку поточний сезон, навпаки, ознаменувався рекордними обсягами виробництва - зокрема, у березні, за даними аналітичного центру "УкрАгроКонсалт", було вироблено 241,7 тис. т соняшникової олії, що є максимальним показником за всю історію. За даними МінАП, наша країна за вісім місяців 2008/2009 маркетингового року (МГ), від вересня 2008 р. по серпень 2009 р., експортувала 1 298 тис. т соняшникової олії (на 28,7% більше, ніж за аналогічний період минулого року). "До кінця сезону навіть при тому, що темпи експорту сповільняться, ми вийдемо на плановий показник у 1,9-2,0 млн. т", - говорить гендиректор асоціації "Укроліяпром" Степан Капшук.

          За його словами, в минулому році позиції України на світовому ринку були погіршити из-за чинної квотування експорту соняшникової олії: "Ми віддали російським експортерам близько 20% ринку ЄС. Але ми завжди були в числі лідерів. Україна у вигідному положенні завдяки наявності портів та власної перевалки ". При цьому привабливість експортних операцій в поточному періоді знижує величезна заборгованість держави з повернення ПДВ. "Прибуток від експорту в основному формується за рахунок повернення ПДВ, а борг перед компаніями галузі на 1 травня склав 725 млн. грн., - Відзначають в" Укролії ".- Хоча б часткове погашення заборгованості дуже допомогло б компаніям".
Джерело:  ukroliya.kiev.ua
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове