Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Україна може збільшити імпорт білоруської молокопродукції

17 13:06:00.06.2009
Україна може збільшити імпорт білоруської молокопродукції     Надзвичайний і Повноважний посол України в Білорусі Ігор Ліховий заявляє про високу якість білоруської молочної продукції та готовність України збільшити її імпорт адекватно росту попиту з боку українців. «Оскільки Україна є країною з ринковою економікою - рівень і номенклатура імпорту зумовлені попитом населення. І у випадку збільшення попиту з боку українців на білоруську молочну продукцію, природно, буде збільшено її імпорт », - сказав І. Ліховий агентству« Інтерфакс-Захід ». «Після того, як Україна приєдналася до СОТ, її ринки стали більш відкритими», - констатував він. При цьому посол підкреслив, що «висока якість білоруської молочної продукції широко відоме і в Україні».

      На його думку, у справі просування білоруської молочної продукції на український ринок «багато чого залежить від співвідношення ціна / якість, від реклами». Коментуючи білорусько-російський молочний конфлікт, І. Ліховий зазначив, що «на даний момент Україна продовжує спостерігати й оцінювати що відбувається в цій сфері. Те, що відбувається в економіці наших найближчих сусідів, природно, не може не цікавити українців ». «Необхідно сказати, що кілька років тому наші підприємства молочної промисловості перенесли подібні випробування», - нагадав він. За його словами, «в результаті частина товару, особливо тверді сири, знайшли своїх споживачів на інших ринках - від Західної Європи до Близького Сходу, а частина, після усунення деяких формальностей, повернулася на ринок РФ - після наполегливих побажань самих споживачів».

      Як повідомлялося, 6 червня влади РФ через голову Роспотрєбнадзор ввели заборону на імпорт білоруської молочної продукції, говорячи про необхідність дотримання російського техрегламента, що вступило в силу в грудні 2008 року. Білоруські виробники заявляють про наявність всіх необхідних дозвільних документів. В даний час білоруська сторона намагається вирішити конфлікт у ході переговорів, але підкреслює превалірованіе політичної складової в цій проблемі, говорячи про тиск на керівництво країни.
Джерело:   Белта
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове