Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Україна може отримати право на експорт м`яса в ЄС до кінця 2009р.

15 00:00:00.02.2009
Україна може отримати право на експорт мяса в ЄС до кінця 2009р.За словами П. Вербицького, відкриття зовнішніх ринків для української продукції - це пріоритет діяльності як Міністерства аграрної політики, так і Державного комітету ветеринарної медицини. Україна максимально гармонізує законодавство до вимог ЄС та СОТ. "Сьогодні близько 70% законодавчих актів вже приведені у відповідність, робота триває. Але при цьому потрібно враховувати, що законодавство ЄС постійно змінюється", - зазначив П. Вербицький.

За його словами, Україна вже може експортувати на європейські ринки мед, рибу, харчове яйце. "Зараз ведемо розмову щодо м'яса птиці, свиней і великої рогатої худоби. Ми очікуємо приїзду на наступному тижні в Україну президента комісії по Європі Міжнародного епізоотичного бюро (МЕБ) Миколи Белева. З ним ми теж будемо розглядати питання сприяння комісії МЕБ акредитації в цілому ветеринарної служби України з європейськими вимогами і просування нашої продукції на європейський ринок ", - сказав П. Вербицький. "Я думаю, цього (поставки українського м'яса в ЄС) можна чекати до кінця року. Ми хочемо до цього часу вирішити питання поставок всіх трьох категорій м'яса - м'яса свиней, птиці та ВРХ", - додав він.

Він відзначив, що за молочної продукції також є позитивні просування. "Фахівці ЄС проводили інспектування наших підприємств. Ми зараз надали в Директорат Санки (Генеральний директорат Європейської комісії з питань охорони здоров'я та захисту прав споживачів) пояснення з тим зауваженням, які висловлювалися, і чекаємо відповіді. Я думаю, что и по молочним продуктам окремі підприємства можуть бути включені в перелік експортерів в ЄС ", - сказав голова веткомітета.

П. Вербицький також повідомив, що ветслужба проводить акредитацію українських установ державної ветмедицини згідно європейським вимогам. На сьогодні близько 10 гослабораторій вже акредитовані.
Джерело:  УНІАН
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове