Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       
Головна       Новини       Події

Україна лідирує серед експортерів соняшникової олії

28 13:59:00.05.2009
Україна лідирує серед експортерів соняшникової оліїЗ потенціалом експорту соняшникової олії в 2 млн т Україна в поточному сезоні обійшла Аргентину та Росію. Лідерські позиції, які займала Аргентина в минулому році, у нинішньому сезоні хитались через проблеми на внутрішньому ринку - країна зможе експортувати 1,1 млн т соняшникової олії. А Україна вже поставила на зовнішні ринки 1,3 млн т, до кінця сезону очікується вихід на показник в 1,9-2 млн т. Третій найбільший експортер - Росія - продасть на експорт близько 800 тис. т, пишуть "Економічні Вісті".
     "Те, що ми вийшли на перше місце, - цілком очікувано, з огляду на те, що ми вже в минулому році були на другому, після Аргентини, - говорить експерт консалтингової компанії" ААА "Марія Колесник. - З-за нелегкого становища в АПК Аргентини -- внутрішні протиріччя між фермерами та урядом, засуха - зараз експорт йде менш активно ".
При цьому на українському ринку поточний сезон, навпаки, ознаменувався рекордними обсягами виробництва - зокрема, у березні, за даними аналітичного центру "УкрАгроКонсалт", було вироблено 241,7 тис. т соняшникової олії, що є максимальним показником за всю історію.
     За даними МінАП, наша країна за вісім місяців 2008/2009 МР, від вересня 2008 р. по серпень 2009 р., експортувала 1 298 тис. т соняшникової олії (на 28,7% більше, ніж за аналогічний період минулого року). "До кінця сезону навіть при тому, що темпи експорту сповільняться, ми вийдемо на плановий показник у 1,9-2,0 млн т", - говорить гендиректор асоціації "Укроляпром" Степан Капшук. За його словами, в минулому році позиції України на світовому ринку були погіршити из-за чинної квотування експорту соняшникової олії: "Ми віддали російським експортерам близько 20% ринку ЄС. Але ми завжди були в числі лідерів. Україна у вигідному положенні завдяки наявності портів та власної перевалки ".
     При цьому привабливість експортних операцій в поточному періоді знижує величезна заборгованість держави з повернення ПДВ. "Прибуток від експорту в основному формується за рахунок повернення ПДВ, а борг перед компаніями галузі на 1 травня склав 725 млн грн., - Відзначають в" Укрол ".- Хоча б часткове погашення заборгованості дуже допомогло б компаніям".
     Очікується, що світова торгівля маслом зросте в 2008/09 МР майже на 28%, до рекордних 4,6 млн т. Поставки в ЄС зменшаться на 8% у зв'язку з нарощуванням внутрішнього виробництва і великим пропозицією ріпакової олії. Імпорт соняшникової олії в Індію зросте до 480 тис. т.
     Урожай соняшнику в 2008 р. в обліковому вазі склав 6,5 млн т, що на 55%, або 2,3 млн т, більше, ніж в 2007 р. Всього з початку МР (без урахування маслобоек) в Україні було перероблено 3, 9 млн т соняшнику, з якого вироблено 1 677,6 тис. т олії, що на 23,7%, або 321 тис. т, більше, ніж за аналогічний період 2008 р. На 1 січня 2009 р. діючі в Україні потужності з переробки насіння олійних культур складають 7,25 млн т в рік.
Джерело:  idk.ru
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове