Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Україна буде інспектувати імпортерів м'яса

15 10:33:00.07.2009
Україна буде інспектувати імпортерів м'ясаУкраїнські інспектори будуть перевіряти всі без винятку підприємства, які імпортуються м'ясну продукцію в Україну. Про це заявив голова Державного комітету ветеринарної медицини України Петро Вербицький, слова якого наводить прес-служба Госкомветмедіціни.

"Уже практично зареєстрували в Мін'юсті документ, яким вносяться зміни до наказу Головного державного інспектора ветмедицини України щодо обов'язкового інспектування всіх без винятку підприємств (імпортерів м'яса - ред.), - Повідомив П. Вербицький.

Глава комітету нагадав, що раніше українське законодавство дозволяло без інспектування завозити продукцію з підприємств, які мають європейські номери. "Цією процедурою ми також зможемо стримувати ввезення надмірної кількості м'ясної продукції. Також буде посилено лабораторний контроль: під час його проведення виявляють партії неякісного м'яса, яке підлягає або поверненню, або утилізації.

П. Вербицький також запевнив, що на сьогодні в Україні досить лабораторій для дослідження якості імпортованої м'ясної продукції, яка, зокрема, перевіряється на бактеріального забруднення, вміст радіонуклідів, солей важких металів, пестицидів, антибіотиків.

За його даними, за 6 місяців 2009 року в Україну було завезено 198 тисяч тонн м'яса та м'ясопродукції, що приблизно на 66 тисяч тонн більше, ніж було імпортовано за той же період минулого року. В цілому, в 2008 році на ринок України було поставлено понад 500 тисяч тонн імпортного м'яса.

"Панікувати з приводу видачі дозволів на імпорт близько 4 мільйонів тонн м'яса та продукції з нього не варто, - переконаний П. Вербицький. - Тим більше, що, за прогнозами фахівців Мінагрополітики, цього року імпорт не перевищить торішні показники, навіть може бути меншим на 100-120 тисяч тонн ".

За його словами, аналіз імпортованою за перші шість місяців 2009 року продукції показав, що близько 50% імпортованого м'яса - некондиційних. Зокрема, мова йде про яловичої тріммінге, салі, курячих каркасах, шкірі, м'ясо механічної обвалкі, які переважно використовуються для виробництва ковбас. На майбутнє, підкреслив П. Вербицький, потрібно буде внести зміни в законодавство і заборонити ввезення таких видів м'ясної сировини.

Він також повідомив, що за останні місяці було вилучено більше 4 тисяч тонн м'яса і більше 900 тонн було утилізувати, так як воно було ввезено без відповідних документів або з простроченим терміном використання.

Нагадаємо, наприкінці червня представники Всеукраїнського союзу сільськогосподарських підприємств знову звернулися до Прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко з проханням терміново врегулювати критичну ситуацію, яка склалася з неконтрольованим імпортом в Україну м'ясної сировини. За словами представників Союзу, одним із винуватців складної ситуації на ринку м'яса є Міністерство економіки України, що "своїми діями дестабілізує ситуацію і призводить до занепаду національного тваринництва". За їх даними, на 24 квітня Мінекономіки видало 234 ліцензії на ввезення 3,9 млн. т м'яса і субпродуктів з імпорту, що прирівнюється до дворічної потреби внутрішнього споживчого ринку без урахування власного виробництва.
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове