Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

У ВРУ зареєстровано проект закону про державний земельний банк України поиск

15 00:00:00.05.2009
У ВРУ зареєстровано проект закону про державний земельний банк України поискУ Верховній Раді зареєстровано проект закону "Про державний земельний банк України" № 4337 від 10.04.2009 р. Ініціатором даного законопроекту виступив народний депутат Р. Ткач, член фракції блоку "Наша Україна - Народна самооборона".

Метою прийняття законопроекту є створення та діяльність Державного земельного банку України як одного з основних інструментів регулювання ринку землі після скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення.

Як наголошується в пояснювальній записці до документу, в проекті закону визначається поняття Державного земельного банку України, його функції і основні принципи діяльності, а також порядок кредитування сільгоспвиробників і порядок реалізації переважного права на купівлю земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та фермерського господарства.

У проекті закону також визначено порядок формування і використання фонду резерву сільськогосподарських угідь.

Зокрема, Державний земельний банк України згідно чинного законодавства України може надавати коротко-, середньо-, а під заставу нерухомості також і довгострокові (до 20 років) кредити на суму до 70% заставної вартості предмета застави.

Кредитування сільськогосподарських товаровиробників, що здійснюється Державним земельним банком України, є цільовими і може бути використане для таких потреб, як: будівництво, реконструкція або придбання об'єктів сільськогосподарського призначення; придбання земель сільськогосподарського призначення; придбання сільськогосподарської техніки, племінної худоби, насіннєвого матеріалу або інших засобів для ведення сільськогосподарського виробництва; проведення робіт, які спрямовані на підвищення родючості грунту, будівництво або реконструкцію осушувальних або зрошувальних систем.

Крім того, в законопроекті наголошується, що фонд резерву сільськогосподарських угідь створюється як один з фондів Державного земельного банку України за рахунок земельних ділянок, право власності на які перейшло до Державному земельному банку України за рішенням суду або в результаті реалізації переважного права на купівлю земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та фермерського господарства. На час перебування земельних ділянок у фонді резерву сільськогосподарських угідь Державний земельний банк України є відносно них платником земельного податку.

Розпорядження земельними ділянками фонду резерву сільськогосподарських угідь здійснюється Державним земельним банком України шляхом відкритої продажу або передачі в оренду.

Кабінет Міністрів України встановлює порядок формування, функціонування та розпорядження фондом резерву сільськогосподарських угідь Державного земельного банку України.

Як відзначається в проекті закону, Кабмін повинен у двомісячний термін після опублікування цього закону передбачити при розробці закону України про Державний бюджет України на 2010 рік витрати на формування статутного капіталу Державного земельного банку України.

Внаслідок прийняття даного законопроекту в Україні може бути створено Державний земельний банк України. В результаті виконання ним функцій, які передбачені цим законопроектом буде забезпечено створення умов для реалізації конституційних прав громадян щодо розпорядження своєю власністю, розвиток агропромислового комплексу шляхом збільшення кредитних ресурсів, здійснення державного регулювання ринку землі.
Джерело:   АПК-Інформ
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове