Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

У ВР пропонують доопрацювати законопроект про спеціальний режим оподаткування для сільгосптоваровиробників

13 00:00:00.05.2009
У ВР пропонують доопрацювати законопроект про спеціальний режим оподаткування для сільгосптоваровиробниківУ Верховній Раді України 8 травня ц.р. зареєстровано проект закону № 4381 / П про внесення змін до Закону України "Про податок на додану вартість" (щодо застосування норми спеціального режиму оподаткування для сільгосптоваровиробників при реалізації власної продукції).

Ініціатори законопроекту - народні депутати С. Терьохін і К. Ващук - пропонують доручити Комітету ВР з питань податкової та митної політики доопрацювати законопроект з урахуванням зауважень і пропозицій суб'єктів права законодавчої ініціативи та внести його на розгляд ВРУ у другому читанні.

Проект закону № 4381 про внесення змін до Закону України "Про податок на додану вартість" (щодо застосування норми спеціального режиму оподаткування для сільгосптоваровиробників при реалізації власної продукції) зареєстровано у Верховній Раді 16 квітня ц.р.

Як повідомлялося раніше, проект закону розроблений з метою надання можливості зареєструватися суб'єктами спеціального режиму оподаткування ПДВ діяльності у сфері сільського та лісового господарства та рибальства тим сільгосппідприємствам, які, не маючи власних або орендованих виробничих потужностей, переробляють (обробляють) сільськогосподарську сировину на давальницьких умовах і постачають (реалізують) сільськогосподарські товари (послуги), а також надати сільгосппідприємствам право отримувати дотації за всю продукцію переробки худоби в живій вазі.

На думку авторів документа, запропоновані зміни до чинного Закону України "Про податок на додану вартість" врегулюють проблемні питання між сільгосптоваровиробниками та податковими органами та нададуть сприяння розвитку аграрного ринку без залучення посередників, що позначиться на здешевлення продукції сільського господарства вітчизняного виробництва.

Як наголошується в пояснювальній записці, при введенні в дію ст. 8-1 Закону України "Про податок на додану вартість", який набув чинності з 1 січня 2009 р., виникли конфліктні ситуації між виробниками у сфері сільського, лісового господарства і рибництва та органами державної податкової служби. Конфлікт полягає в тому, що податкові органи не зараховують цим товаровиробниках вироблену ними продукцію з власної сировини на давальницьких умовах в загальний баланс і тому не реєструють їх як суб'єктів спеціального режиму оподаткування ПДВ.

Діюча норма закону змушує сільгосптоваровиробників реалізовувати лише сировина, позбавивши можливості продавати на ринку готові сільськогосподарські товари, що негативно позначається на прибутку господарств і конкуренції в умовах фінансово-економічної кризи.

Таким чином, безпосередні виробники сільгосппродукції, які не мають власних або орендованих потужностей, при переробці своєї продукції на давальницьких умовах не можуть бути суб'єктами спеціального режиму оподаткування ПДВ, що позбавляє можливості розвивати аграрний сектор економіки, особливо сферу тваринництва, зазначають автори документа.

Крім того, на думку народних депутатів, сільгоспвиробники, які здають м'ясо в живій вазі, отримують дотації лише за частину сданного худоби, при цьому недоотримає дотації за іншу продукцію переробки худоби в живій вазі, а саме - шкури, субпродукти, мясокостную борошно і т. д.
Джерело:   АПК-Інформ
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове