Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

У Сумській області ярими культурами засіяно 80% площ

07 00:00:00.05.2009
У Сумській області ярими культурами засіяно 80% площЗа станом на 6 травня ц.р. в Сумській області засіяно 80% площ яровими культурами. Про це повідомив перший заступник голови Сумської облдержадміністрації Володимир Сапсай, передає прес-служба Сумської ОДА.

Сільськогосподарські підприємства збільшили площі сівби в порівнянні з попереднім роком на 21,6 тис. га. Зокрема, більше засіяно ярових зернових і зернобобових, кукурудзи на зерно і цукрових буряків, відзначив В. Сапсай.

За його словами, головною проблемою цієї посівної кампанії є брак фінансових ресурсів - відсутність банківських кредитів та зменшення фінансування від держави в 6 разів. Тим не менш, аграрії знайшли власні резерви для проведення весняно-польових робіт. Крім того, господарствам було пролонговано кредити на суму понад 100 млн. грн.

Крім того, Аграрний фонд здійснив ряд важливих заходів. Зокрема, були укладені контракти на Спотові закупівлі продовольчого зерна врожаю минулого року на суму 33,6 млн. грн., З них вже сплачено - 27,08 млн. грн. Також викуплено зерно врожаю 2008 р., яке було у заставі Аграрного фонду, за ринковими цінами на суму 26,5 млн. грн.

За станом на 5 травня ц.р. сільгоспвиробниками укладено форвардні контракти на продаж 34,7 тис. тонн зерна на суму 39 млн. грн.

За словами В. Сапсай, в області ведеться підготовка для прийому врожаю. Зокрема, в с. Степанівка Сумського району будується елеватор, розрахований на 500 тис. тонн. Розширюються і інші елеватори для прийняття врожаю зернових 2009 р.

"У 2008 р. ми зібрали більше двох мільйонів тонн зерна, - зазначив В. Сапсай. - Сподіваємося, в поточному році показники будуть вищі".
Джерело:   АПК-Інформ
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове