
"Ми виявляємо недоліки, пишемо губернатору суб'єкта, але місцева ветеринарна служба теж йому підпорядковується, тому губернатор у кращому випадку помахає виробнику пальцем, оскільки зацікавлений найбільше в отриманні податків", - сказав Власов
Що стосується інших країн, то найбільш небезпечними імпортерами головний ветлікар вважає тих, з якими у Росії немає контрактів або не налагоджені торгові відносини. За його словами, небезпечно м'ясо з Марокко і Монголії, залишається небезпечною риба з Марокко та В'єтнаму. З країн СНД, за словами Власова, не вселяє довіри продукція з Киргизії. Серед європейських країн глава Россільгоспнагляду назвав Словаччину, Словенію, Болгарію та Велику Британію.
Микола Власов також повідомив, що заборони на постачання м'яса з Канади, Європи (крім Великобританії) і США в основному зняті. Як і раніше, діє заборона на ввезення м'яса з Мексики, Колумбії і країн Карибського басейну.
Основна претензія Россільгоспнагляду до виробників м'яса і молочних продуктів - залишкове кількість у продукції лікарських препаратів, зокрема антибіотиків. Це показник або відсутності лабораторного контролю готової продукції, або інфікованості ферм і птахофабрик.
Згадав Власов і про заборону на молочні продукти з Литви. За його словами, зараз литовські виробники вже врахували всі претензії Росії, і незабаром ця заборона буде знята.
Поки Россільгоспнагляд не бачить необхідності вводити в Росії торговельні обмеження на продукцію тваринництва через вірус грипу A / H1N1. Однак відомство турбує спалах африканської свинячої чуми. Під загрозою знаходяться Краснодарський край, Ростовська та Бєлгородська області, повідомив Власов. За його оцінкою, економічний збиток може скласти від 10 млрд до 125 млрд рублів.