Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       
Головна       Новини       Ціни

У Росії ціни на цукор за рік зросли вдвічі

15 15:13:00.09.2009
У Росії ціни на цукор за рік зросли вдвічіСвітові ціни на цукор і новини про посуху розбурхали росіян і змусили їх робити запаси. Втім, експерти ринку вважають, що передумов для занепокоєння немає, і через пару тижнів роздрібні ціни підуть вниз.

За даними біржі Liffe, в минулий вівторок на торгах у Лондоні білий цукор подорожчав на 5,1% до 602,4 доларів за тонну. Вартість ф'ючерса стала найвищою із зафіксованих у ході торгів з відкриття цього контракту в 1983 році. На думку економіста Міжнародної цукрової організації (ISO) Леонардо Роша, вартість цукру, швидше за все, буде підтримуватися існуючим зараз дефіцитом поставок.

Нагадаємо, цього року ціна цукру на світовому ринку злетіла на 86%, досягши максимальних показників через світову дефіциту і побоювань, що він збережеться і в наступному році. Дефіцит був викликаний посухою в Індії, другого за величиною виробника цукру в світі, і проблемами з поставками з Бразилії, лідера світового виробництва цукру, де опади не дозволили фермерам вчасно зібрати врожай.

«Усі ринкові чинники продовжують вказувати на погіршення ситуації», - повідомила агентству Bloomberg спеціаліст по сировинних товарах Macquarie Bank Кона Хейк. За оцінками Macquarie Bank, у першому півріччі 2010 року ціни на цукор можуть досягти 0,3 долара за фунт [662 долара за тонну, - BFM.ru] в зв'язку з позитивною світової кон'юнктури, а також зважаючи на спекулятивних настроїв на ринку. На думку експерта найбільш гостро дефіцит буде відчуватися в період з жовтня 2009 року по березень 2010 року, коли починається обробка цукрової сировини в Індії і закінчується збір урожаю в Бразилії.

Провідний експерт інституту кон'юнктури аграрного ринку Євген Іванов розповів BFM.ru, що залежність російського цукрового ринку від кон'юнктури світового, безумовно, є: коли котирування на біржі йдуть вгору, росте і оптова ціна в Росії. Але залежність ця опосередкована.

Ситуація з цінами на цукор розвивалася наступним чином: оптові ціни почали своє зростання на початку червня і особливо бурхливе піднесення показали після 20 серпня, досягши піку 3 вересня. Тепер же, вже 2 тижні поспіль, оптові ціни знижуються. Роздрібні ж поки наздоганяють опт і найближчі два тижні продовжать зростання.

Тенденції на світовому ринку не обходять стороною і Росію - з початку 2009 року цукор є одним із лідерів за темпами зростання цін серед продовольчих товарів. З січня по 24 серпня, за даними Росстату, він подорожчав на 34,5% (на 1% тільки з 18 по 24 серпня).

До серпня зростання цін на цукор стримував великий перехідний запас всіх його видів (3 млн тонн на початку року, за даними ІКАР), але вже до початку вересня запас «розтанув» до звичайних для цього часу близько 1 млн тонн. Якщо враховувати, що цього року бурякового цукру буде вироблено близько 2,9 млн тонн проти рекордних 3,55 млн минулого року, то до кінця I кварталу 2010 року оптові ціни на цукор підуть вгору.

У серпні ж учасники ради Союзроссахара (п'ять найбільших компаній) попросили Мінсільгосп підтримати ініціативу про введення квот на імпорт сирцю, прив'язаних до обсягів переробки буряка. Такі заходи, на їх думку, дозволили б знизити залежність від біржових коливань. Пізніше урядова комісія з питань АПК прийняла рішення зберегти на колишньому рівні ставку імпортного мита на цукор-сирець. Попереднє збільшення ставки з 140 доларів за тонну відбулося в травні 2009 року. Верхня межа ставки залишається незмінною з початку року і складає 270 доларів за тонну.

Євген Іванов також розповів, що останнім часом поведінка споживачів дещо змінилося через новин про дефіцит світових запасів. Зокрема, населення почало закуповувати цукор понад звичайні обсягів, підсилюючи те пожвавлення, яке характерно для цієї пори року.

Підтвердженням цього можна вважати ситуацію, що склалася в гіпермаркетах «Карусель», де щодня шикуються черги за цукром. Однак, за свідченням покупців, товару дають «не більше 5 кг в одні руки».

У X5 Retail Group, в яку входить «Карусель», ажіотаж пояснюють тільки тим, що у них, у зв'язку зі спеціальною акцією, ціна на цукор менше, ніж в інших магазинах. У мережі зараз цукор російського виробництва коштує 19 рублів 90 копійок.
Джерело:   product.ru
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове