Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

У Парламенті пропонують розширити коло суб'єктів права спільної власності на землю

24 11:33:00.09.2009
У Парламенті пропонують розширити коло суб'єктів права спільної власності на землюКомітет з питань аграрної політики та земельних відносин рекомендує прийняти у другому читанні і в цілому законопроект "Про внесення змін до деяких кодексів України" (щодо спільної власності на землю).

Законопроектом (реєстр. # 2697) пропонується привести Земельний і Сімейний кодекси у відповідність з Цивільним кодексом шляхом розширення кола суб'єктів права спільної власності на землю, включивши до їх складу не тільки громадян і юридичних осіб, а й державу і територіальні громади. Передбачається також врегулювати порядок розподілу земельної ділянки, що перебуває у спільній частковій власності, а також віднести земельну ділянку, придбаний у власність внаслідок безоплатної передачі із земель всіх форм власності, в особисту приватну власність одного з подружжя.

На засіданні члени комітету відзначили, що під час підготовки законопроекту до другого читання від народних депутатів надійшло 22 поправки, більшість з яких враховано.

Народні депутати підтримали пропозицію, відповідно до якої  "у разі продажу частки у частці спільної часткової власності на земельну ділянку співвласник має переважне право перед іншими особами на його купівлю за ціною, оголошеною для продажу, та на інших рівних умовах, крім випадку продажу на земельних торгах" .

Згідно з проектом "суб'єктами права спільної власності на землю можуть бути громадяни, юридичні особи, держава, територіальні громади".
Джерело:   ПроАгро
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове