Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

У Міністерства економіки труднощі з прогнозом динаміки ВВП в 2009 році

15 10:32:00.09.2009
У Міністерства економіки труднощі з прогнозом динаміки ВВП в 2009 роціМіністерство економіки України не має чіткого прогнозу динаміки валового внутрішнього продукту (ВВП) країни в 2009 р., оскільки розвиток ситуації буде залежати від парламенту і Національного банку України (НБУ), повідомив міністр економіки Богдан Данилишин.

"Будемо сподіватися, що завдяки зусиллям уряду, парламенту України, якщо він на це здатний, і підвищенню ефективності діяльності Нацбанку, в першу чергу через стабілізацію курсу національної валюти, ми зможемо досягти результатів, які будуть відповідати реальним тенденціям розвитку нашого господарства", -- сказав він журналістам 14 вересня.

При цьому міністр нагадав, що за підсумками II кварталу спостерігалося уповільнення темпів падіння ВВП: реальний ВВП у квітні-червні зменшився на 18% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

"Усе буде залежати, в першу чергу, від можливості мобілізації внутрішніх ресурсів нашого промислового виробництва для утримання тих темпів економічного розвитку, які складаються ... і, найголовніше, від здатності Нацбанку стабілізувати курс національної валюти, який поки що є найбільшим ризиком", - додав Б . Данилишин.

За його словами, лише підсумки роботи економіки в липні-вересні дадуть достатні підстави для чіткого прогнозу динаміки ВВП в поточному році. "За підсумками III кварталу ми вже побачимо тенденції, які будуть визначати період до завершення 2009 р. і цифри, які будуть більшою мірою характеризувати можливості розвитку", - сказав він.

Як повідомлялося, уряд України утримує офіційний прогноз зростання ВВП країни в 2009 р. на рівні 0,4%, тоді як Міжнародний валютний фонд (МВФ) очікує падіння економіки країни на 14%. Однак, незважаючи на таку різницю в оцінках перспектив поточного року, уряд України оприлюднило макроекономічний прогноз на 2010 р., що передбачає зростання ВВП на 3,7% (МВФ допускає зростання на 2,7%).

Глава Мінекономіки також вважає, що перспектива економічного розвитку української економіки багато в чому залежатиме від ступеня модернізації промисловості. "Якщо говорити відверто, то в наших експортно-орієнтованих галузях без істотної модернізації після виходу з кризи ми не зможемо конкурувати на світових ринках з основними нашими конкурентами", - сказав він під час прес-конференції, присвяченій інноваційним можливостям при подоланні економічної кризи 14 вересня .

При цьому міністр підкреслив, що країна має потужний науково-технічний потенціал, що виводить завдання модернізації економіки на перше місце серед державних пріоритетів.

Коментуючи ініціативи прем'єр-міністра щодо суттєвого збільшення оплати праці окремим категоріям бюджетників у наступному році, Б. Данилишин відзначив, що позначені урядом показники соціальної підтримки населення цілком реалістичні, хоча в цілому проект держбюджету-2010 спрямований на стимулювання економіки.

"Ці заяви (премьера. - ІФ) базуються на досить чітких розрахунках", - підкреслив він.

"За рахунок раціоналізації загальної системи витрат, перекриття найбільш нераціональних витрат, пов'язаних із забезпеченням діяльності відповідних організацій, які в даний час показують свою неефективність, ми зможемо профінансувати діяльність тих сфер і тих галузей, які в даний час є найбільш ефективними", - додав він .

Як повідомлялося, прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко 14 вересня повідомила, що для працівників освіти, охорони здоров'я, бібліотекарів і працівників будинків культури в проекті держбюджету на 2010 р. передбачено збільшення оплати праці в середньому на 20%.

Минулої суботи прем'єр також повідомила, що проект держбюджету на 2010 р. передбачає зменшення заробітної плати народних депутатів з 1 січня в 2 рази.
Джерело:   interfax.kiev.ua
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове