Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       
Головна       Новини       Ціни

У лютому-березні 2010 року очікується зростання світових цін на зерно

14 10:51:00.10.2009
У лютому-березні 2010 року очікується зростання світових цін на зерноПрезидент Російського зернового союзу (РЗС) Аркадій Злочевський розраховує, що світові ціни на зерно, що різко впали за останній час, почнуть підвищуватися в лютому-березні 2010 р.

"Сподіваюся, що ситуація почне виправлятися в лютому-березні, світові ціни почнуть зростати і стимулювати економіку", - заявив А. Злочевський на прес-конференції 13 жовтня.

За його словами, через різко погіршилася, кон'юнктури світового ринку РЗС оцінює експорт зерна з Росії від 16 до 20 млн. тонн проти 23 млн. тонн у минулому році. Але цей обсяг необхідно вивезти, інакше тиск на ринок буде наростати, заявив він, відзначивши, що в даний час "селяни страждають від низьких цін на зерно, особливо в Центральному федеральному окрузі, де ніде складувати урожай".

Ця обстановка досить серйозно підриває економіку сільськогосподарського виробництва, додав він.

Разом з тим, глава РЗС відзначив, що "інерційність у виробництві зберігається, і закладено непоганий фундамент під урожай наступного року - більше посіяно озимих і піднято зябу". За його оцінкою, озимий посів буде проведено на площі 18 млн. га, зяб піднято на 2 млн. га більше, ніж у минулому році. "Це говорить про те, що поки стимули до збільшення виробництва зерна остаточно не підірвані", - заявив він. Разом з тим, А. Злочевський висловився за розширення інструментарію підтримки галузі з боку держави.

За оцінкою РЗС, урожай зерна в поточному році може скласти 93 млн. тонн (108,1 млн. тонн в 2008 р.). Він вважає, що якщо погодні умови Сибіру, де вирощено гарний врожай, дозволять його зібрати, то в цілому валовий збір може бути й більше.
Джерело:   Інтерфакс
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове