Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

У липні 2009 року Україна експортувала 1,06 млн. тонн зерна

22 14:35:00.07.2009
У липні 2009 року Україна експортувала 1,06 млн. тонн зернаУкраїна експортувала в липні 2009 р. 1,06 млн. тонн зерна, ще близько 230 тис. тонн планується експортувати до кінця місяця. Про це 22 липня повідомив міністр аграрної політики України Юрій Мельник.

Як зазначив міністр, "купують зерно в основному минулого врожаю, але вже переключаються на зерно цього врожаю, зокрема на ячмінь і пшеницю".

За його словами, МінАП прогнозує обсяг експортних поставок зерна в липні на рівні 1,3 млн. тонн.

Ю. Мельник також підкреслив, що на українських складах знаходиться 16 млн. тонн зерна нового врожаю, обмолочено 5,9 млн. га (45% площ). За словами міністра, на сертифікованих складах знаходиться 1,8 млн. тонн.

"Якість вище по продовольчої групи, ніж у минулому році. За оцінками того зерна, яке вже знаходиться на сертифікованих складах, на 10% продовольчого зерна пшениці буде більше, ніж у минулому році", - відзначив Ю. Мельник.

Він повідомив, що на закупівлі за заставними цінами заявлено 120 тис. тонн зерна на суму приблизно 90 млн. грн., 25 млн. грн. з яких вже виплачені, на закупівлю в державний продрезерв заявлено 75 тис. тонн зерна, з яких вже сплачено 2,5 тис. тонн зерна.

Ю. Мельник відзначив, що на виїзному засіданні 23 липня Кабмін планує врегулювати діяльність у сфері надання послуг ветеринарної, насіннєвої та карантинної інспекцій, ухвалити рішення щодо реєстрації ГМО та виділення коштів з стабфонду та спецфонду для підтримки АПК. "На сьогоднішній день Міністерство АПК профінансовано з початку року за програмами підтримки на 640 млн. грн. Фінансуються практично всі програми ... У плановому режимі відпускається пільгове паливо", - сказав Ю. Мельник.

Нагадаємо, що за 2008/09 МР Україна експортувала 24,5 млн. тонн зерна й увійшла в трійку країн-експортерів зерна.
Джерело:   РБК-Україна
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове