Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

У Казахстані бізнес хоче завозити в країну ГМО рапс

16 15:55:00.06.2009
У Казахстані бізнес хоче завозити в країну ГМО рапсЗерновий союз Казахстану звернувся в уряд республіки з проханням внести зміни в чинне законодавство для можливості ввезення та виробництва генетично модифікованого ріпаку. У свою чергу, фахівці Мінсільгоспу Казахстану звернулися за консультаціями з даного питання в Казаський НДІ переробки сільськогосподарської продукції (КазНІІПСП). У партнерстві з цим інститутом Фонд інтеграції екологічної культури, член Альянсу СНД «За біобезпеки» реалізує програму по органічного сільському господарству.

За даними КазНІІПСП, в уряд було відправлено висновок, в якому говориться, що рішення вирощування ГМ-ріпаку буде переслідувати тільки комерційні інтереси окремої групи бізнесу, і не відповідає екологічним і соціальним пріоритетам та інтересам продовольчої безпеки. "Це вже не перша офіційна спроба ввезення в Казахстан ГМ-продукції, незважаючи на протести громадськості, - коментує директор Фонду інтеграції екологічної культури Євген Клімов. Тим не менш, в цілому в Україні за останні кілька років спостерігаються позитивні тенденції до формування системи біобезпеки: був ратифікований Картахенскій протокол, прийнято досить багато серйозних поправок в законодавстві, що перешкоджають розповсюдженню ГМО.

  У цьому році розпочата реалізація Науково-технічної програми з регулювання обігу ГМО. Залишається сподіватися на те, що ефективна система біобезпеки сформується до того, як проявляться незворотні наслідки, пов'язані з генетично модифікованими організмами.
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове