Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

У Європі субсидії на сільське господарство використовувалися неправильно

06 12:33:00.10.2009
У Європі субсидії на сільське господарство використовувалися неправильноЄврокомісія заявила минулого тижня, що має намір одержати назад кілька сотень мільйонів євро, неправильно використаних в цілому ряді країн ЄС. Згідно з офіційною заявою, до складу порушників входять 18 країн, а найбільш злісними з них є Франція та Іспанія. Зараз неправильно витрачені гроші Євросоюзу запропоновано повернути.

Сума претензій складає 214, 6 млн євро. Це більш ніж $ 312 млн.

Незважаючи на те, що Франція є найбільшим виробником продовольства у Євросоюзі, вона ще більше всіх отримує з аграрного бюджету цієї організації. Тепер Франції запропоновано повернути 71 млн євро.

Як зазначає агентство «Франс прес», Францію критикують за погану застосування правил ЄС. Це особливо стосується включення екологічних норм у своє законодавство, а також недоліки у контролі за дотриманням норм ЄС, на підставі яких і надається допомога.

Дісталося і Іспанії. Єврокомісія хотіла б отримати назад 31,7 млн євро. Вони пішли виробникам оливкової олії, де контроль за витрачанням коштів недостатній і де санкції застосовувалися погано.

Визнано, що зловживання були відмічені також в Англії, Греції, Угорщині, Голландії, Польщі та Португалії. Там суми претензій становлять від 10 до 28 млн євро.

Всі кошти зазначеним країнам йшли з бюджету на проведення Єдиної сільськогосподарської політики ЄС. Єдина політика обходиться дорого - на неї витрачається майже половина (47%) всього бюджету Євросоюзу. Це 54,8 млрд євро (дані за 2008 рік). У тому ж 2008 році з фондів ЄС на потреби аграріїв Франція отримала 10 млрд євро, Іспанія - 7,1 млрд, Німеччина - 6,6 млрд, Італія - 5,4 млрд.

Крім того, бувають випадки, коли окремі країни додатково «доплачують» своїм аграріям, крім і понад коштів, що виділяються ЄС.

Криза змусила уважніше придивитися до витрат на підтримку аграрного сектора Євросоюзу.
Джерело:   agronews.ru
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове