Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

У 2009 році світовий урожай зернових буде на 3% нижче, ніж у минулому

24 00:00:00.04.2009
Незважаючи на поліпшення глобальних поставок зернових і різке зниження вартості продуктів харчування на міжнародних ринках, у країнах, що розвиваються, зберігаються високі ціни на продовольство. Про це 23 квітня повідомив Центр новин ООН з посиланням на дані Продовольчої і сільськогосподарської організації Об'єднаних Націй (FAO).

"Така ситуація створює додаткові труднощі для мільйонів бідняків, які вже страждають від голоду і недоїдання", - наголошується в доповіді FAO про перспективи на врожай і світової ситуації з продовольством.

Його автори вважають, що в державах, що розвиваються, продовольча криза ще не дозволений. Сьогодні 32 країн потребують термінової міжнародної продовольчої допомоги.

Аналіз ситуації в 58 державах, що розвиваються, показав, що приблизно у 80% нинішня ціна на продовольство набагато вище, ніж 12 місяців тому, коли вона досягла свого піку. У 40% ціни вищі, ніж вони були три місяці тому.

Найбільш драматична ситуація з вартістю продуктів харчування склалася в країнах Африки на південь від Сахари. Високі ціни на продовольство зберігаються і в інших регіонах світу. Так, в Азії не падає ціна на рис, а в Центральній і Південній Америці - на кукурудзу і пшеницю. До того ж економічні потрясіння у світі призвели до скорочення грошових переказів на батьківщину від трудових мігрантів. Це також позначилося на рівні споживання у найбідніших країнах, де люди витрачають на харчування 60-80% всіх своїх доходів.

Автори доповіді прогнозують, що в 2009 році світовий урожай зернових буде на 3% нижче в порівнянні з рекордним 2008 роком. Прогнозоване незначне зниження обсягу виробництва зернових викликано в основному скороченням посівів у промислово-розвинених державах. Так американські і європейські фермери відреагували на спад цін на світовому ринку.

У країнах, що розвиваються, у новому аграрному році очікується високий урожай.
Джерело:   АПК-Інформ
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове