Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Тваринники збільшують виробництво всупереч кризи

09 14:06:00.06.2009
Тваринники збільшують виробництво всупереч кризиУряд погодив з галузевими спілками виробників м'яса обсяги тарифних квот на період після вступу Росії до СОТ. Обсяги імпорту м'яса птиці та свинини планується знизити, але конкретні показники поки не озвучені. З початку поточного року постачання м'яса в Росію скоротилися майже на третину, але зростаюче внутрішнє виробництво дозволяє компенсувати випадаючі обсяги. У підсумку цінова ситуація на м'ясному ринку поки що залишається стабільною.

У п'ятницю на нараді у Білгородській області з питань розвитку тваринництва перший віце-прем'єр Віктор Зубков заявив, що обсяг виробництва продукції сільського господарства в Росії за чотири місяці 2009 року збільшився на 1,3% у порівнянні з аналогічним періодом 2008 року і склав 380 млрд руб . Г-н Зубков відзначив динамічний розвиток тваринницької галузі. Зокрема, у січні-квітні 2009 року виробництво м'яса птиці зросло на 13%, свинини - на 8%.

Сільське господарство, у тому числі виробництво м'яса, проходить через кризу більш стійко, ніж цілий ряд інших галузей, відзначив у ході наради прем'єр-міністр Росії Володимир Путін. Уряд проводить велику роботу з регулювання імпорту для підтримки вітчизняних виробників. Але заходи щодо захисту національного ринку, прийняті урядом, не повинні призводити до дефіциту продовольчої продукції та необгрунтованого росту цін, підкреслив пан Путін.

Відзначимо, що згідно моніторингу Мінекономрозвитку, у січні-квітні поточного року споживчі ціни на м'ясо показували щодо стабільну динаміку. В середньому вартість м'яса виріс на 3,8%. Зокрема, яловичина подорожчала на 5%, свинина - на 2,4%, м'ясо птиці - на 2,4%. За словами керівника виконкому Національної м'ясної асоціації Сергія Юшіна, збереження стабільних цін на м'ясо птиці та свинину сприяло нарощування внутрішнього виробництва цих видів продукції на тлі різкого падіння імпорту. За даними Федеральної митної служби Росії, імпорт м'яса в січні-березні 2009 року скоротився на 38,8% в порівнянні з аналогічним періодом 2008 року.

Нарощуючи внутрішнє виробництво, Росія буде скорочувати імпорт м'ясної продукції. Уряд погодив з спілками виробників м'яса обсяги тарифних квот на період після вступу РФ до СОТ, повідомив пан Зубков. Він зазначив, що обсяги квот по м'ясу птиці та свинини будуть знижені, не уточнивши, про який конкретно обсязі йде мова. «На нараді була висловлена позиція бізнесу з цього питання і особлива позиція Мінекономрозвитку. Тому мені необхідно буде ще раз повернутися до цього питання для того, щоб остаточно прийняти рішення по цифрам », - заявив перший віце-прем'єр.

Разом з цим р-н Зубков вважає недоцільним повну заборону імпорту м'яса птиці та свинини в 2012 році. З пропозицією з 2012 року повністю припинити ввезення до Росії імпортного м'яса птиці та свинини виступив губернатор Бєлгородської області Євген Савченко. Г-н Зубков відзначив, що повинна бути здорова конкуренція між вітчизняними виробниками та іноземними. Він підкреслив, що імпортне м'ясо може ввозитися в невеликих обсягах, які не зможуть «пошкодити нашої продовольчої безпеки».
Джерело:   RBC Daily
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове