Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Триває моніторинг ситуації з ціноутворення на продукти харчування

08 00:00:00.05.2009
Триває моніторинг ситуації з ціноутворення на продукти харчуванняЗа дорученням Федеральної антимонопольної служби (ФАС Росії) з метою забезпечення стабільності на товарних ринках Російської Федерації на тлі кризових явищ на фінансових ринках територіальними органами ФАС Росії триває проведення щомісячного моніторингу цін по групі соціально значущих товарів - хліб, молоко і соняшникова олія, по всій взаємозалежний ланцюжку виробництва зазначених продуктів.

За результатами аналізу даних, представлених територіальними органами ФАС Росії за березень 2009 року, встановлено, що відпускні ціни на борошно в аналізований період у більшості регіонів залишалися стабільними. Також спостерігається чітко виражена тенденція до зниження відпускних цін.

Однак у деяких областях є тенденція до їх зростання. Так, у Волгоградській області відпускні ціни виросли у різних виробників від 2 до 17,2%. У Івановської області підвищення склало від 5 до 15%, в Республіці Комі - 10%. Спостерігається підвищення відпускних цін в Омській (8%), Томської (6%) областях, Республіці Хакасія (6%).

На території інших регіонів закупівельні ціни на борошно стабільні або знижуються. Значне зниження цін відбулося в Пензенської області - до 30%, у Костромській області - до 25%, в Курганська область - 17%.

Моніторинг ситуації на ринку хліба в лютому 2009 року показав, що відпускні ціни виробників пшеничного та житнього хліба та хлібобулочних виробів в більшості регіонів залишалися стабільними. Виключення склала Архангельська область, де спостерігається незначне підвищення цін на хліб.

Роздрібні ціни на звичайні сорти пшеничного та житнього хліба та хлібобулочні вироби залишилися без змін. Лише в Ленінградській області спостерігається істотне зниження роздрібних цін на хліб пшеничний на 10%, хліб житній - 25%.

Роздрібні ціни на молоко за вказаний період в більшості регіонів Російської Федерації залишалися стабільними і лише в деяких регіонах дещо підвищилися. Так, саме значне підвищення (до 33%) відбулося в Республіці Калмикія. У Республіці Хакасія роздрібні ціни виросли в середньому на 5-20%, в Республіці Саха (Якутія) - на 2-24%.

За даними територіальних органів ФАС Росії, відпускні ціни на молоко в березні 2009 року в більшості регіонів залишалися стабільними. По відношенню до лютого 2009 року відбулося підвищення відпускних цін виробників на молоко в Амурской, Ульяновський, Белгородской областях, Ханти-Мансійський АО (на 5-15%).

Слід зазначити, що в деяких регіонах за звітний період спостерігалося зниження роздрібних цін на олію соняшникову, до того ж, у деяких - значне. Так, в Ленінградській області - 30%, в Омській області - до 28%, в Калузькій, Кировской, Свердловської областях, Краснодарському краї та Республіці Тива - на 20%, Новгородської області - до 19%, Республіці Адигея - до 18%, Калінінградській і Тверській областях - до 17%.

Разом з тим, у деяких регіонах відбулося суттєве підвищення роздрібних цін на соняшникову олію. Так, у Волгоградській області ціни збільшилася на 2-31%. У Пензенської області (магазин "Омега-97") роздрібні ціни підвищилися на 54%. У Забайкальской краї, Орловської, Костромській областях ціни підвищилися на 20%.

При цьому відпускні ціни на олію соняшникову, в більшості регіонів залишалися стабільними.

Виходячи з інформації, отриманої в результаті проведення моніторингу, можна зробити висновок, що на території РФ спостерігаються суттєві коливання цін на соціально значущі товари, як у бік підвищення, так і у бік зниження.

За результатами моніторингу в березні 2009 року виявлені ознаки порушення вимог антимонопольного законодавства в Республіці Комі, Новосибірської області, Курської, Бєлгородської та Калінінградській областях та Республіці Башкортостан.

Територіальними органами ФАС Росії у відповідних регіонах порушені справи і проводяться антимонопольні розслідування. У разі підтвердження фактів порушення антимонопольного законодавства порушників будуть видані приписи про припинення порушення антимонопольного законодавства, а також вжиті заходи щодо притягнення до адміністративної відповідальності.
Джерело:   IDK
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове